Strona ta wykorzystuje cookies 🍪 W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności".
tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Czerwca 2022 r. Imieniny: Doroty i Łucji

„Arcypalce” - wyniki konkursu plastycznego

Dodane: 20 Czerwiec 2022  12:38:52   Opublikował: Piotr Kapalski
Brak zdjęcia.
Znamy laureatów konkursu plastycznego „Arcypalce” zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Celami konkursu były: rozwijanie twórczej aktywności plastycznej; rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia;  propagowanie zdolności;  nawiązanie współpracy z osobami oraz placówkami działającymi na rzecz oświaty i wychowania.

Tematem i zadaniem:  Własne palce i tusz lub farba - to wszystko, czego potrzebowali uczestnicy konkursu, by tworzyć! Mogli: wycinać szablony, rozdmuchiwać  tusz, stosować  inne techniki, dzięki którym zrobili z odcisków jeszcze więcej rzeczy.

Uczestnikami konkursu byli: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniowie klas: 1-3, 4-6 i 7-8  szkół podstawowych - miasta Koła  i powiatu kolskiego.

Warsztatem: materiał  podstawowy - papier, tusz lub farba; technika hybrydowa (dowolna + wykorzystanie odcisków palców); format papieru - A4, A5.

Na konkurs wpłynęło 227 prac z: Przedszkoli: Gminnego w Przedczu (nauczycielka/koordynatorka - Anna Borzenda), Miejskich: nr 1 w Kole (nauczycielka/koordynatorka - Agnieszka Przybylska), nr 3 w Kole (nauczycielki/koordynatorki: Aneta Bartłomiejczak, Daria Chmielewska, Janina Kupińska, Marta Maciaszek, Marta Maciejewska, Anna Malicka, Aleksandra Marciniak, Marzena Pączkowska,  Ilona Szczesiak), nr 5 w Kole (nauczycielki/koordynatorki - Karolina Obiała, Katarzyna Tomczak), nr 6 w Kole (nauczycielki/koordynatorki - Kamila Andrzejewska,  Eliza Graczyk-Zając, Dorota Lewicka,  Izabela Michalak, Agnieszka Płachecka, Katarzyna Sołohub), Niepublicznego w Korzeczniku (nauczycielka/koordynatorka - Isaura Andrzejewska);  Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (nauczycielka/koordynatorka - Anna Andrzejczak,  Bogusława Janikowska), Budkach Nowych, Chełmnie (nauczycielka/koordynatorka - Alicja Maciejewska), Dąbiu (nauczycielki/koordynatorki:  Aneta Bryl, Agata Pilasik),  Karszewie (nauczycielki/koordynatorki:  Aneta Bryl, Bogumiła Czwojda, Agata Pilasik, Katarzyna Sitarz), nr 2 w Kłodawie (nauczycielka/koordynatorka - Agnieszka Bałdyga),  nr 1 w Kole (nauczycielki/koordynatorki: Weronika Antkiewicz-Kowalska, Krystyna Gradomska, Magdalena Rybkowska, Irena Tomczyk), nr 2 w Kole (nauczycielki/koordynatorki - Anna Machowicz, Aleksandra Pietrzak, Sylwia Szafrańska-Szcześniak), nr 3 w Kole (nauczycielki/koordynatorki - Sylwia Rakowska, Ilona Szczecińska, Renata Wabnic-Osowska), nr 5 w Kole (nauczycielka/koordynatorka - Marzena Maciejewska), Łubiance (nauczyciele/koordynatorzy - Anna Kwiatkowska, Waldemar Jurczyk), Osieku Wielkim (nauczycielka/koordynatorka - Marta Ludwicka); Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole (nauczycielka/koordynatorka - Agnieszka Frątczak).

Powołana, przez Organizatora,  Komisja Konkursowa (Aleksandra Kowalska - przewodnicząca, Anna Pietruszka - członkini) dokonała wyboru trzech najlepszych prac konkursowych w każdej z grup wiekowych:

dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Maria Bawarska, lat 6, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

II miejsce: Magdalena Czerczak, Szkoła Podstawowa w Chełmnie

III miejsce: Dominik Poronin, Przedszkole Miejskie  nr 6 w Kole

uczniowie klas: 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce: Zofia Orchowska, kl. 2 b, Szkoła Podstawowa  nr 1 w Kole

II miejsce: Maciej Dopierała, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa  nr 2 w Kole

III miejsce: Antoni Górlaga, kl. 2 c, Szkoła Podstawowa  nr 1 w Kole

uczniowie klas 4-6  szkół podstawowych:

I miejsce: Maja Ławniczak, kl. 5, Szkoła Podstawowa w Łubiance

II miejsce: Oliwia Binkiewicz, kl. 5, Szkoła Podstawowa w Łubiance

III miejsce: Gabriela Gajda, kl. 6 a, Szkoła Podstawowa  nr 3 w Kole

uczniowie klas 7-8  szkół podstawowych

I miejsce: Anna Przybysz, kl. 7 b, Szkoła Podstawowa  nr 3 w Kole

II miejsce: Julia Kałużna, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Łubiance

III miejsce: Norbert Rus, kl. 7 c, Szkoła Podstawowa  nr 3 w Kole

Laureatom i uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy, nauczycielom/koordynatorom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Rozdanie nagród - Laureatom konkursu - nastąpiło 20 czerwca 2022 r. o g. 10:30 w Czytelni PiMBP (ul. Kolejowa 19, I piętro).

Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole

Blog Burmistrza
Miasta Koła

Kalendarium wydarzeń

Strona stworzona przez F&A MEDIA