tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Marka i Jarosława

Wyniki - Bieg o Puchar Prezesa Firmy Andre

Dodane: 28 Czerwiec 2021  13:09:26   Opublikował: Piotr Kapalski
Na zdjęciu na najwyższym podium stoją z pucharami Kuba Gajda
Tegoroczny cykl Grand Prix Koło ma szczęście do pogody. Sobotnie zawody ponownie rozgrywane były w słonecznej aurze. Na starcie Biegu o Puchar Prezesa Firmy Andre stanęło 143 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km. Standardowo trasa została poprowadzona wałami nadwarciańskimi a start i meta usytuowana była na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego MOSiR. Dokładnie o 9:00 zawodników wystartował gospodarz zawodów Prezes Firmy Andre - Robert Andre.

Zgodnie z przewidywaniami ton rywalizacji biegaczom nadawał Kuba Gajda. Zawodnik MLUKS Triathlon Koło ponownie zdeklasował rywali. Linię mety przekroczył z przewagą grubo ponad minuty nad drugim zawodnikiem. Gajda w sobotę uzyskał czas 16:08. Dla zawodnika z Ochli było to drugie zwycięstwo w cyklu Grand Prix Koło 2021. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Wojnicki z wynikiem 17:29. Podium uzupełnił Marcin Wojewoda, który finiszował 7 sekund później.

Rywalizacja Pań była o wiele bardziej wyrównana. Pierwsza na mecie zameldowała się Andżelika Niklewicz, która uzyskała czas 19:48. Jako druga, ze stratą 15 sekund do liderki finiszowała Michalina Walczak. Podium dopełniła Justyna Wałowska (20:15).

Z kolej zmagania kijkarzy toczyły się pod dyktando Agnieszki Mieleckiej. Zawodniczka KS IDMAR RACING TEAM wygrała rywalizację wśród Pań ale również była zdecydowanie lepsza od Panów. Mielecka uzyskała czas 30:58. Drugie miejsce z wynikiem 35:12 zajęła Małgorzata Safandowska. Trzecia Żaneta Czerniejewska uzyskała rezultat 37:02.

Najszybszym z mężczyzn podczas sobotnich zawodów był Marcin Radomski (z czasem 34:10). Drugi na mecie był Szymon Sypniewski (34:18), a trzecie miejsce zajął Marcin Żurawik (34:58).

W klasyfikacji drużynowej status quo. Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy No Name Team. Drugą lokatę zajęli biegacze Koło Biega. Podium uzupełnili reprezentacji Geberit Team.

Finałowy bieg 5 cyklu Grand Prix Koło zaplanowano na 3 lipca. Rywalizacja toczyć będzie się o Puchar Malinowej Mamby. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach. Zapisy wyłącznie poprzez stronę internetową. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku lub strony internetowej mosir.kolo.pl