Strona ta wykorzystuje cookies 🍪 W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności".
tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  23 Stycznia 2021 r. Imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Wyniki konkursu plastycznego "Moda na oszczędzanie"

Dodane: 23 Listopad 2020  12:28:39   Opublikował: Piotr Kapalski
Zdjęcie przedstawia przesłane prace.
Konkurs plastyczny „Moda na oszczędzanie”, zorganizowany został przez SKO przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Celami konkursu były: zachęcanie do podejmowania działań na rzecz racjonalnego gospodarowania budżetem i zasobami naturalnymi Ziemi; promowanie idei systematycznego oszczędzania; rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej uczniów.

Tematem i zadaniem: zaprojektowanie t-shirtu, który zachęcałby do systematycznego oszczędzania i jednocześnie promował jego ideę.

Uczestnikami: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych; uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych; uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Warsztatem:  prace przestrzenne,  dowolne - technika i format.

Na konkurs napłynęło 107 prac z: Przedszkoli Miejskich:  nr 3 w Kole (opiekun - Aneta Bartłomiejczak, Daria Chmielewska, Magdalena Dopierała, Aleksandra Marciniak, Marzena Pączkowska, Ilona Szczesiak), nr 5 w Kole (o - Renata Zamelska), nr 6 w Kole (o - Kamila Andrzejewska, Agnieszka Płachecka);  Szkół Podstawowych w: Czaszynie (o - Maria Błażowska), Dąbroszynie (o - Renata Kacprzak), Długiem (o - Dominika Chmielewska), Dąbiu (o - S. Królasik), nr 2 w Kole (o - Agnieszka Lubczyńska, Monika Strugarek), nr 3  w Kole (o - Joanna Migus-Matusiak, Sylwia Rakowska, Ilona Szczecińska, Renata Wabnic-Osowska),   nr 4 w Kole (o - Marta Lubińska),  nr 6 w Legnicy (o - Jadwiga Józefów), nr 4 w Kościerzynie (o- Marta Lubińska, Hanna Zdrojewska-Myszk),  Mętowie (o - Agata Rekiel), Publicznej w Michałowie (o - Elżbieta Chojnacka),  nr 2 Szprotawie (o - Monika Twardziak-Kocik), Społecznej w Szprotawie (o - Andżelika Zarzeczna),  Świerżach, Trzęśniewie (o - Zofia Rogowska); Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Słupcy (o - Ilona Schoen); Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole (o- Hanna Krysiak, Agnieszka Frątczak, Ewelina Kuśmirek),  Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku (o - Elwira Bukowiecka), Zespół Szklono- Przedszkolnego w Orzyszu (o - Alicja Daszkiewicz, Sylwia Wrzosek).

Jury powołane przez Organizatora (Elżbieta Budzińska - dyrektor SOSW w Kole, Monika Ledzion - nauczyciel SOSW w Kole, Agnieszka Sójecka - opiekun SKO w SOSW w Kole) konkursu wyłoniło laureatów - w kategoriach:

dzieci w wieku przedszkolnym

  • I miejsce: Anna Zawadzka, Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole
  • II miejsce: Adam Nowicki, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole, Michał Nuszkiewicz, Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole
  • III miejsce: Nadia Kołodziejek, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole, Julia Borkowska, Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

  • I miejsce: Filip Dzwonkowski, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy
  • II miejsce: Milena Zbroja, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy, Angelika Walczyńska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie
  • III miejsce: Antonina Felczyńska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole, Anna Lubińska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie
  • wyróżnienie: Pola Sirkowska, Społeczna Szkoła Podstawowa w Szprotawie, Grzegorz Pietrusiewicz, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy, Julia Żurawska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy

uczniowie  4-8 szkół podstawowych

  • I miejsce: Bartłomiej Szypulski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole 
  • II miejsce: Kacper Pilarczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu, Hubert Wingert, Szkoła Podstawowa w Świerżach
  • III miejsce: Adrian Słowieński, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole, Nikola Piżak, Szkoła Podstawowa w Długiem
  • wyróżnienie: Martyna Inglot, Szkoła Podstawowa w Czaszynie, Alan Łęga, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu, Lena Nurkowska, Szkoła Podstawowa w Długiem

uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych

  • I miejsce: Julia Stusek, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku 
  • II miejsce: Jolanta Michalak, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku
  • III miejsce: Natalia Błaszczyk, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

Nagrody - Laureatom konkursu - zostaną przesłane na adresy placówek zgłaszających prace.

Organizatorzy dziękują dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom za ukierunkowanie i pomoc młodym artystom.

Źródło: PiMBP w Kole

Blog Burmistrza
Miasta Koła

Kalendarium wydarzeń

Strona stworzona przez F&A MEDIA