Dodane: 25 Czerwiec 2026 12:07:12 Opublikował: Piotr Kapalski
Uczniowie z kolskich szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce (minimum 5,8) otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Koła. Honorowanie uczniów to już kolska tradycja, którą dziś uroczyście, w Ratuszu Miejskim, kontynuowali nasi włodarze: Burmistrz Krzysztof Witkowski i Zastępca Burmistrza Monika Ciesielska.
Każdego roku, u progu wakacji, wybitni uczniowie zostają nagrodzeni za wytężoną pracę i jej owoce. Tegoroczna uroczystość zwyczajowo miała miejsce w Ratuszu, nagrody odebrało 39 uczniów z kolskich szkół podstawowych. Najwyższą średnią – 6,0 uzyskało aż ośmioro uczniów. Serdecznie gratulujemy!
Honorujący podziękowali uczniom za podjęty wysiłek, wręczyli nagrody (karty podarunkowe), złożyli zasłużone gratulacje i życzyli udanego oraz bezpiecznego wypoczynku. Słowa wdzięczności usłyszeli także nauczyciele, stojący za sukcesem swoich podopiecznych, wkładający wielkie serce w swoją pracę oraz rodzice za motywowanie i stwarzanie warunków do rozwoju swoich dzieci.
Dziękujemy za te wspaniałe oceny będące efektem wytężonej pracy. Pamiętajmy, że każde z tych dzieci poza nauką szkolną doskonali swoje talenty uczestnicząc w rozmaitych zajęciach hobbystycznych, poświęcając im czas i energię. A pomimo tego, uczniowie potrafią tak zarządzić czasem, by efektywnie przyswoić wiedzę z każdego szkolnego przedmiotu. Dlatego wysokie wyniki należy szczególnie docenić.