Dodane: 25 Wrzesień 2025  18:46:39   Opublikował: Piotr  Kapalski
							
							
								
									
								Po przyjęciu stosownych uchwał przez Radę Miejską Koła na wczorajszej Sesji, informujemy, iż strefa płatnego parkowania w Kole ulega zmianie – zostaje podzielona na strefę płatnego parkowania i parkingi płatne poza strefą płatnego parkowania. 
							
							
								
Od razu uspokajamy - nowa uchwała nie zmienia obowiązującego sposobu korzystania z SPP i płatnych parkingów, a stawki za postój pojazdów pozostają na dotychczasowym poziomie.
 
 
Zmiana dotyczy jedynie podziału parkomatów na te przeznaczone dla strefy i dla miejsc postojowych poza strefą, czyli sposobu nabywania biletów.
 
 
W praktyce oznacza to, że w myśl nowych przepisów, nie będzie można na przykład kupić biletu w parkomacie znajdującym się przy ulicy Prusa, a auto zaparkować przy ul. Niezłomnych – ponieważ każdy z tych parkingów ma inny sposób rozliczania (jeden w strefie, drugi poza nią).
 
 
Parkingi płatne poza strefą – czyli przy ul. Zegarowej - obsługiwać będzie parkomat nr 2, a przed Urzędem Skarbowym na ul. Prusa - parkomat nr 25. W pozostałych parkomatach dostępne będą bilety obsługujące parkingi objęte strefą.
 
 
Najważniejsze dla mieszkańców jest zapamiętanie jednej zasady – bilet kupiony w parkomacie obsługującym strefę jest ważny na parkingach przynależnych do strefy. Bilet kupiony w parkomacie nr 2 i 25 obsługuje tylko dwa parkingi płatne, ale leżące poza strefą - Zegarową i Prusa (przed Urzędem Skarbowym).
 
 
Dziś i jeszcze przez kilkanaście dni będą obowiązywać dotychczasowe przepisy. Gdy nowa uchwała wejdzie w życie, a jej przestrzeganie będzie kontrolowane przez Straż Miejską – na parkomatach pojawią się specjalne tabliczki informujące o tym i wyjaśniające, które parkingi obsługuje dany parkomat.