tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  18 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Alicji i Bogusławy

Grand Prix Koło 2020 zakończone

Dodane: 14 Lipiec 2020  13:43:00   Opublikował:
Tegoroczny cykl biegów Grand Prix Koło 2020 jest już historią. W minioną sobotę odbył się ostatni bieg IV edycji - bieg i marsz o Puchar Prezesa Firmy Andre. Było sporo emocji i rekordowe rozstrzygnięcia. Zwyciężył Taras Kulej z Geberit Team. Wśród Pań ponownie najszybsza była zawodniczka No Name Team Justyna Wałowska. Sobotnie zawody przyniosły rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej.

Przez ostatnie cztery sobotnie przedpołudnia Stadion Miejski był miejscem zmagań biegaczy i kijkarzy w ramach Grand Prix Koło 2020. Gospodarzem ostatniej finałowej rywalizacji była firma Andre. Niezmiennie zawody podzielone zostały na dwa starty. Zawody otworzył prezes Andre Abrasive Robert Andre, który równo o godzinie 9:00 wystrzałem z pistoletu dał sygnał do startu grupie mężczyzn. Bieg toczył się w bardzo szybkim tempie. Popis dał Taras Kulej. Reprezentant Geberit Team nie miał sobie równych na mecie 5-kilometrowej trasy zameldował się z czasem 16:04. To najlepszy wynik w tegorocznym Grand Prix. Jako drugi z wynikiem 17:23 do mety dotarł Marcin Wojewoda (Koło Biega). Trzecie miejsce wywalczył Dominik Urbaniak z Grzegorzewa (czas 17:34). Następnie do rywalizacji w biegu przystąpiły Panie oraz w marszu zawodnicy Nordic Walking. Po raz kolejny wysoką formę potwierdziła Justyna Wałowska. Zawodniczka No Name Team wygrała czwarty raz z rzędu. Tym razem 5 kilometrową trasę pokonała w życiowym czasie 19:00. Zarazem był to najlepszy rezultat ze wszystkich startów. Drugie miejsce wywalczyła Ewa Komander z Creative Kędzierzyn - Koźle(wynik 19:10). Jako trzecia na metę wbiegła Angelika NiklewiczzawodniczkaMLUKS Triathlon Koło (czas 19:52).

W męskiej rywalizacji Nordic Walking ponownie pierwszy był Marcin Radomski z ekipy Biegam w Sfetsze. Zawodnik z Płocka w sobotę również wykręcił rekordowy czas trasy - 30:35. Drugi był Marcin Żurawik z Saint Gobain Squad (czas 33:01). Trzecią lokatę zajął Włodzimierz Remisz z Geberit Team (wynik 33:36). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Kamila Kolberg z Kijkowego Trzemeszno. Jej wynik to 32:16. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Kędzierska także zawodniczka Kijkowego Trzemeszno (wynik 32:51). Trzecia była Daria Nitecka z No Name Team(czas 34:52).

Jako że bieg o Puchar Prezesa Firmy Andre zamykał IV cykl Grand Prix Koło 2020 bezpośrednio po zawodach odbyło się podsumowanie klasyfikacji generalnych i wiekowych. Organizatorzy postanowili, że ceremonia odbywać się będzie bez udziału publiczności a zawodnicy wyróżnienia i nagrody będą odbierać pojedynczo bez ustawiania sie na podium. Decyzja ta ma oczywiście związek z panującą aktualnie pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę zwaną COVID-19. W podsumowaniu zawodów uczestniczył zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński, Prezes Wood-Mizer Robert Bagiński, Prezes Andre Robert Andre oraz Dyrektor MOSiR w Kole Jarosław Kawka. W klasyfikacji generalnej biegu mężczyzn pierwsze miejsce zajął Wojewoda Marcin. Drugą lokatę wywalczył Dominiki Urbaniak. Podium uzupełnił Kamil Goszczyński. W rywalizacji pań najlepsza była Justyna Wałowska. Drugie miejsce przypadło Marcie Marszałek. Na trzecim miejscu uplasowała się Monika Wojciechowska. Z kolej w klasyfikacji generalnej Nordic Walking mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marcin Radomski, drugi był Marcin Żurawik. Trzecią lokatę wywalczył Szymon Sypniewski. Wśród kobiet najlepsza była Kamila Kolberg. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska. Trzecie była Daria Nitecka.

Najlepszą drużyną tegorocznego Grand Prix 2020 okazała się być ekipa MLUKS Triathlon Koło pod przewodnictwem Tomasza Bretta. Drugą lokatę zajęła drużyna Koło Biega. Podium uzupełnia Geberit Team.

Organizatorzy Grand Prix Koło dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i dostosowanie się do panując reguł w tegorocznym cyklu. Były to trudny czas dla nas wszystkich, cieszymy się, że udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane zawody z tak liczną frekwencją. Zapraszamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie internetowej oraz profilu Faceebook i zgłaszania się do przyszłorocznego jubileuszowego V cyklu Grand Prix Koło 2021.