tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  18 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Alicji i Bogusławy

Finałowy pojedynek i zwycięstwo kolskiej reprezentantki

Dodane: 15 Listopad 2018  12:55:00   Opublikował:
W dniu 10 listopada 2018 r. przedstawiciele Kolskiego Klubu Sportów Walki uczestniczyli w Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Turniej przeprowadzony został w Hali Sportowej AWF Wrocław, a jego organizatorem był Dolnośląski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Grzegorzem Trzeciakiem 4 dan.

W imprezie udział wzięło blisko 160 zawodniczek i zawodników z 16 ośrodków Oyama karate (Piotrków Trybunalski, Sosnowiec, Turek, Koło, Herby, Brzeszcze, Łódź, Jelenia Góra, Katowice, Tychy, Zielona Góra, Jasień, Nowogród Bobrzański, Lubsko, Wrocław DKOK, Wrocław Dragon) oraz cztery kluby z Kyokushin Tezuka Group (Wałbrzych, Strzegom), Shinkyokushin (Legnica) i CSW Hodana (Legnica).

Barwy naszego miasta reprezentowała skromna tym razem ekipa w składzie Maria Wasielewska – zawodniczka Kata, kategoria Juniorka Starsza i sensei Krzysztof Wojewoda - sędzia zawodów. W ubiegłym roku sempai Marysia startując w tej imprezie, wróciła do domu z pucharem za zwycięstwo w kategorii Juniorka. Z powodu zmiany kategorii wiekowej, nie mogła jednak bronić wywalczonego tytułu i musiała zmagać się o prymat w kategorii wyższej. Nasza reprezentantka stanęła na wysokości zadania wygrała finałowy pojedynek i została tym samym zwycięzcą w nowej dla siebie kategorii wiekowej.

Udział w imprezie wsparła Gmina Miejska Koło.

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki