tel. (63) 272-23-11  
banerzyczenia
Miasto Koło
Sobota, 4 kwietnia 2020   Imieniny: Izydora, Wacława, Platona

Ulica Grodzka ma już chodnik

Prawdopodobnie wiosną zakończy się przebudowa ul. Grodzkiej w Kole. Zadanie zgodnie z planem powinno zostać zrealizowane do maja br. Nawierzchnia chodników z kostki jest prawie gotowa. Teraz przygotowywany jest teren pod budowę jezdni.

Przebudowa 152 m ulicy Grodzkiej była jedną z najbardziej oczekiwanych społecznie inwestycji w mieście. W tej zlokalizowanej na starówce drodze znajdują się ważne pod względem historycznym obiekty. Każdego roku kilkakrotnie samorządowcy i obywatele składają tu kwiaty pod tablicą upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945 – 1956 w byłej siedzibie NKWD i UB.

Przypomnijmy, że gminie Miejskiej Koło została przyznana dotacja Wojewody Wielkopolskiego z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Grodzkiej. Całkowity koszt inwestycji to 918.118,60 zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 459.059,00 zł.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe