tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 10 lipca 2020   Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Kolska tradycja znów się dokonała

Po raz kolejny w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole miało miejsce Rodzinne Kolędowanie. Przedsięwzięcie od lat jest ważnym elementem wspólnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Mury świątyni wypełnia radosna twórczość, a w namiocie przed świątynią przy symbolicznym wigilijnym stole każdy może skosztować tradycyjnych potraw. Tegoroczną uroczystość zorganizowali: Urząd Miejski w Kole, Parafia pw. M.B. Częstochowskiej, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, ZHP Hufiec Koło, Miejski Dom Kultury w Kole.

Przed licznie zgromadzoną publicznością ze świątecznym repertuarem wystąpili soliści, zespoły i chór Szkoły Musicalu "ERATO" w Poznaniu. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, które przedstawiły jasełka oraz Manufaktura Piosenki Harcerskiej "WARTAKI" z inscenizacją kolęd i pastorałek Wandy Chotomskiej i Teresy Niewiarowskiej. Spotkanie prowadziła Izabela Rybnik. Do parafii trafiło Betlejemskie Światełko Pokoju dostarczone przez harcerzy Komendy Hufca ZHP Koło. Życzenia świąteczne mieszkańcom i gościom złożył Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kole Tomaszem Sobolewskim.

Jednym z organizatorów Rodzinnego Kolędowania był Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, który po raz kolejny włączył się w tę lokalną imprezę zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd znanych, pamiętanych z dzieciństwa, które wywołują wiele przyjemnych emocji. Kolęda jest niezwykle cennym, zawierającym proste prawdy utworem przekazującym wiele ludowych mądrości, które warto wprowadzać w naszą codzienność. Ośrodek na co dzień w swych działaniach wspiera odpowiedzialne rodzicielstwo, promuje wartości  rodzinne i więzi międzypokoleniowe. W swej ofercie posiada warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców takie jak: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, Rodzeństwo bez Rywalizacji, Program Wzmacniania Rodziny; warsztaty profilaktyczne dla klas; Programy interwencyjne dla młodzieży; Świetlice socjoterapeutyczne; Grupę wsparcia dla kobiet; Grupę zabawową dla rodziców z małymi dziećmi. Ośrodek udziela porad, konsultacji w sprawach uzależnień; porad rodzinnych i wychowawczych, psychologicznych i prawnych. Zajmuje się również przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie podczas trwania imprezy zapraszał osoby zainteresowane do punktu konsultacyjnego znajdującego się w salce pod Kościołem. Zapraszał również rodziców, opiekunów z dziećmi do wspólnego przygotowania ozdoby świątecznej, na ciepłą herbatę i poczęstunek. Grudzień to czas radosnego oczekiwania, włączenie dzieci w ten sposób w świąteczne starania  wywołują na ich twarzy mnóstwo uśmiechu, a co istotne tworzą niepowtarzalny klimat bliskości. Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie zadbał również dla Państwa o potrawy wigilijne.

Kolejne świąteczno-muzyczne wydarzenie już za rok.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe