tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 10 lipca 2020   Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Głośne czytanie prozy Olgi Tokarczuk w PiMBP w Kole

10 grudnia przypada rocznica śmierci Alfreda Nobla. Tradycyjnie właśnie tego dnia ma miejsce kulminacja Tygodnia Noblowskiego. I to właśnie dziś literacką Nagrodę Nobla - za rok 2018 - odbierze Olga Tokarczuk!
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole postanowiła uczcić to wydarzenie akcją głośnego czytania, w którą włączyli się: młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Kole, wychowankowie Joanny Kwiatkowskiej, Burmistrz Koła – Krzysztof Witkowski, Artur Szafrański – Sekretarz Powiatu Kolskiego.
 
Podczas spotkania odczytano: wstęp do „Lalki i perły” - inspirującą, osobistą interpretację „Lalki” Bolesława Prusa, najważniejszej polskiej powieści XIX w. (Artur Szafrański); fragmenty „Prawieku i innych czasów”, jednej z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, przełożonej na ponad dwadzieścia języków (młodzież Liceum Ogólnokształcącego), „Zagubioną duszę”- poruszające opowiadanie o czekaniu, cierpliwości i ważności, ale też pierwszą książkę Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami Joanny Concejo (Krzysztof Witkowski).

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe