tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 5 sierpnia 2020   Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

"Wieża współpracy" w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 r. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspierania organizacji pożytku publicznego.

Wolontariusze współpracujący z Lokalnym Centrum Wolontariatu przy stowarzyszeniu Przyjaciele Świętego Mikołaja na co dzień wspierają swoich rówieśników w nauce, włączają sie aktywnie w akcje na rzecz miasta i powiatu, wspierają organizacje pozarządowe pomagające chorym dzieciom i osobom z niepełnosprawnościami.

5 grudnia, w dniu święta wolontariuszy stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja zorganizowało w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego w Kole imprezę promującą wolontariat długoterminowy i integrującą wolontariuszy współpracujących z Lokalnym Centrum Wolontariatu.

Uczestnicząca w wydarzeniu młodzież aktywnie spędziła czas budując "wieżę współpracy", układając puzzle, opowiadając intrygujące historie, tańcząc i śpiewając. Poszczególne koła wolontariatu prezentowały na forum przygotowane wcześniej gazetki ścienne opowiadające o pracy wolontariuszy.

Lokalne Centrum Wolontariatu zajmuje się promowaniem idei wolontariatu, organizuje warsztaty kompetencyjne dla wolontariuszy, koordynuje programy oraz udział w kampaniach społecznych, szkoli koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu, integruje i wspiera wolontariuszy.

Obchody Dnia Wolontariusza zostały sfinansowane z programu Korpusu Solidarności przy współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych.

W wydarzeniu wzięły udział Szkolne Koła Wolontariatu z Bursy Szkolnej w Kole, Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

Źródło: Stowarzyszenie Przyjaciele Świętego Mikołaja
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe