tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 14 lipca 2020   Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Promują oszczędzanie i edukację ekonomiczną wśród najmłodszych

Po raz drugi kolski SOSW obchodził Światowy Dzień Oszczędzania. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Oszczędzać każdy może!”.

Światowy Dzień Oszczędzania to „święto” obchodzone corocznie 31 października. Powstało z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich  podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku, w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania.

Z okazji tego, prawie już 100-letniego, „święta” Szkolna Kasa Oszczędności działająca w kolskim SOSW zaprosiła najmłodszych wychowanków z kl. I-IV do udziału w festynie promującym ideę oszczędzania i zachęcającym do podejmowania działań na rzecz oszczędzania w życiu codziennym.  Edukacyjne spotkanie przebiegało zgodnie z zasadą: "Uczymy się i bawimy" i obejmowało rozwiązywanie rebusów, krzyżówek matematycznych, uzupełnianie plansz dotyczących ekooszczędzania oraz udział w quizie o oszczędzaniu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i konkurencji sportowych, a na zakończenie każdy otrzymał drobny upominek.

Festyn SKO z okazji Światowego Dnia Oszczędzania dostarczył wszystkim pozytywnych wrażeń i radości, czego dowodem były uśmiechnięte buzie i zaangażowanie dzieci. Ukazał uczniom wiele możliwości do oszczędzania w sytuacjach dnia codziennego.
 
Źródło: SOSW
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe