tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 25 maja 2020   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Po pierwszej edycji półkolonii tenisowo-sportowych

- Nikt z uczestników nie zrezygnował z zajęć, z wielką radością zarażamy pasją tenisową popularyzując tę dyscyplinę sportową - powiedzieli wykwalifikowani instruktorzy Renata i Robert Woźniakowie, założyciele Woźniak Tennis Academy, którzy wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kole byli organizatorami półkolonii tenisowo-sportowych dla dzieci i młodzieży. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, nasi podopieczni chcą wziąć udział jeszcze w drugim turnusie, więc w przyszłym roku pomyślimy o poszerzeniu formuły zajęć.

W te wakacje zaplanowane zostały 2 edycje półkolonii tenisowo-sportowych. Pierwsza zakończyła się w ostatni piątek. Każdego ranka 16 chętnych adeptów białego sportu, od lat kilku do kilkunastu, stawiało się rano na miejskich kortach przy ul. Sportowej. Młodzi, podzieleni na grupy uwzględniające wiek i stopień zaawansowania, uczyli się bądź doskonalili technikę gry, wspaniale się przy tym bawiąc i integrując we wspólnej pasji. Przez trzy dni po skończonej grze relaksowali się na pływalni, raz wzięli udział w rowerowych podchodach, pokonując prawie 10-kilometrowa trasę, a ostatniego dnia zmierzyli się w turnieju. Finałem tygodniowych zajęć było ognisko. - Pracowaliśmy nad tą ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży już od wiosny - przyznali państwo Woźniakowie. - Wspaniała współpraca z MOSiR-em i wsparcie udzielone nam przez sponsorów spowodowały, że zaproponowaliśmy milusińskim wartościową formę aktywnego wypoczynku. Takiej oferty, w szeregu innych wakacyjnych możliwości, na pewno brakowało. Być może za rok, także ze współorganizatorami, zorganizujemy prawdziwe, wyjazdowe kolonie. Czas pokaże.

"Doświadczonym" młodym tenisistom półkolonie dały przede wszystkim aktywność, rozrywkę, poznanie innych miłośników tego sportu, możliwość doskonalenia umiejętności. Debiutanci poznali forhend, bekhend, serwis i spróbowali gry. Wszyscy uczestnicy dotrwali do końca zajęć i byli bardzo zadowoleni z ich ciekawego przebiegu. Pogoda, choć zmienna, nie przeszkodziła w realizacji planu. Najchłodniej było ostatniego dnia zajęć, wtedy jednak organizatorzy przygotowali ognisko. Tenisiści zostali bogato obdarowani upominkami ufundowanymi przez MOSiR, Agronas Koło, Zespół Szkolno-Przedszkolny "Tęczowe Przedszkole" i panią  Agnieszkę Wojciechowską-Kniaź.

Drugi turnus półkolonii w terminie 29 lipca - 2 sierpnia. Zapisy do 26 lipca. Szczegóły w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole. Organizatorzy czekają na chętne dzieci i młodzież.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe