tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 24 maja 2020   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

XII Kryterium Kolarskie - WYNIKI

W niedzielę rozstrzygnęła się XII edycja Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę - Memoriał Zdzisława Walczaka o Puchar Burmistrza.
 
Zawodnicy i sympatycy kolarstwa przybyli w niedzielę na wyścig, który przebiegał ulicami naszego miasta, a zaczynał się i kończył naprzeciwko budynku starostwa powiatowego. Trasa wyścigu obejmowała centralne ulice, m.in. Toruńską, Broniewskiego, Niezłomnych, Włocławską, Sienkiewicza, które na czas jazdy zostały zamknięte. Zawodnicy pokonywali zależną od kategorii liczbę pętli. Organizatorem przedsięwzięcia było Kolskie Towarzystwo Cyklistów oraz Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, Gmina Koło i sponsorzy.
 
W starcie Żaczków najszybciej na linii mety pojawiła się: Anna Kij (UKS Zefir Wola Doroszewska). W kategorii Żak Wiktor Szmaj (UKS Zefir Wola Doroszewska), Adam Stysiak (UKS Zefir Wola Doroszewska), Jakub Robak (KTC Koło).
 
Wśród Młodzików najszybciej na metę dotarli: Gracjan Olkowski (KTC Koło), Patryk Goszczurny (Zefir Wola Doroszewska), Jakub Markulak (Zefir Wola Doroszewska).
 
Najlepsze Młodziczki to: Marta Strzyż (UKS Zefir Wola Doroszewska), Aleksandra Smoliga (UKS Zefir Wola Doroszewska).
 
Najszybsi Juniorzy Młodsi to: Filip Głowacki (KTC Koło), Mikołaj Kasiński (KTC Koło), Hubert Iwankiewicz (UKS Mróz Kórnik).
 
W kategorii Masters mamy lokalnych zwycięzców. Trasę najszybciej pokonali: w kategorii Cyklosport Bartosz Bejm z Koła, w kategorii M30 Piotr Lis (Merx Team Wągrowiec), w kategorii M40 Daniel Warach (Warach Rowery), w kategorii M50 Jacek Walczak z Koła, w kategorii M60 Piotr Marcinkowski z Kalisza i w kategorii M70 Wacław Fabijanowski z Łodzi.
 
Gminę Miejską Koło reprezentował Naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta Mirosław Kwiręg, który w imieniu Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym memoriale i zachęcił do częstego odwiedzania Naszego Miasta nie tylko z okazji organizowanego wyścigu. Zawodnikom oraz sponsorom podziękował także prezes Kolskiego Towarzystwa Cyklistów, Zbigniew Brzozowski.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe