tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 12 sierpnia 2020   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

Bajki o prawie

Spotkanie z Jakubem Skworzem. Młodzi czytelnicy Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zachwyceni. Gwoli przypomnienia – Jakub Skworz (ur. 1990 w Poznaniu) – pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wrocławskim.

W latach 2013-2017 był redaktorem miesięczników „Men’s Health” i „Women’s Health”, w których prowadził dział reportażu. Pierwsze pisarskie próby podjął w wieku dziewięciu lat – nakreślił wówczas krwawą opowieść o dinozaurach. W 2011 r. ukazała się jego pierwsza książka „Męskie rozmowy nastolatka”, w której ośmiu znanych Polaków, m.in. Krzysztof Zanussi i Marek Kondrat, odpowiada na pytania o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach. Jako autor książek dla dzieci i młodzieży zadebiutował w roku 2015. Pierwszą książką dla najmłodszych, stanowiącą początek serii, była „Księżniczka Adela i duszek Elbit”. W roku 2015 ukazały się także dwie opowieści o wampirku Alfredzie, a w 2016 „Disney uczy. Przygoda z czytaniem”. W 2017 roku ukazała się powieść „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, a w 2018 „Mania Skłodowska”.

Scenariusz spotkania z kolskim czytelnikami - uczniami Szkół Podstwowych nr 1 i nr 5 w Kole - oparty został o książki „Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi” (2016), „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo” (2017).

Dzieci dowiedziały się: Co to znaczy być prawnikiem? Kiedy zawiera się umowę? Czy z prawem mają do czynienia tylko dorośli?
W interaktywne zajęcia pisarz wplótł rozwiązanie krzyżówki, odkrywanie różnic między obrazkami i wiele innych atrakcji.

Bawiono się przednio.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe