tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 12 sierpnia 2020   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

PiMBP w Kole gościła Zbigniewa Kołbę

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Zbigniewa Kołbę, autora książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” (30.05.). Motto spotkania, na którym obecni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole brzmiało: „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”.

Książka skierowana jest do dzieci radzących sobie z czytaniem. Opowiada m.in. o chłopcu imieniem Piotruś oraz o miejscowościach kojarzących się z zabawnymi nazwami, pokazuje jak korzystać z atlasów. Jej dodatkowym atutem są informacje, jak się uczyć. W trakcie spotkania autor podkreślał, jak ważny dla rozwoju dzieci jest sen i prawidłowy odpoczynek oraz jakie aktywności mogą na nie negatywnie wpływać.

Przekonywał uczniów do czytania książek i pogłębiania wiedzy. Spotkanie miało bardzo dynamiczny i żywiołowy charakter. Na zakończenie Zbigniew Kołba rozdawał dzieciom autografy oraz wpisał się do księgi pamiątkowej biblioteki.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe