tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 24 maja 2020   Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Dzień Ziemi i spotkanie z pszczelarzem w PM 5 w Kole

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole  uczą się jak dbać o swoją planetę. Wiedzą już co to ekologia, znają elementarne zasady ochrony przyrody i wdrażają je na miarę własnych możliwości.
 
Obchodzone niedawno Święto Ziemi  było pretekstem do kolejnej  rozmowy o przyrodzie i zorganizowania spotkania tematycznego dla całej społeczności przedszkolnej.  Jego gospodarzami były sześciolatki z grupy IV PM 5 . Spotkanie zostało poświęcone pszczołom , a jego hasło przewodnie  brzmiało „Ratujmy pszczoły, one uratują nas”.
 
Były wiersze, krótka inscenizacja , piosenki. Był także gość specjalny. Zaproszenie  na spotkanie przyjął pszczelarz pan Marek Otremba. I to dzięki niemu pszczoły i ich życie przedszkolaki poznały bliżej. Dowiedziały się przede wszystkim ,że głównym zadaniem  pszczół w przyrodzie nie jest robienie miodu lecz zapylanie roślin. Zrozumiały jak ważna jest rola tych pożytecznych owadów, dzięki pracy których także i człowiek  korzystać może z bogatej bazy pokarmowej. Dzięki uprzejmości pana Marka Otremby przedszkolaki miały możliwość zajrzeć do ula, poznać budowę plastra pszczelego, zobaczyć i przymierzyć strój ochronny. Nauczyły się też  jak prawidłowo  reagować w kontakcie z pszczołami. Przygotowana tematyczna wystawka pozwoliła uświadomić dzieciom , w jak wielu produktach leczniczych, kosmetycznych, higienicznych wykorzystywane są produkty pszczele takie jak propolis, pyłek  kwiatowy czy miód. Wielka frajdę miały przedszkolaki z degustacji okraszonych miodem wafelków. Kolejka chętnych do skosztowania słodyczy była długa. Wiele z dzieci przekonało się do smaku miodu. Pewnie od teraz chętniej sięgać będą po kanapki z miodem w przedszkolu.
 
W programie spotkania  znalazły się także  zadania dla każdej z grup nawiązujące  do tematu. Dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością liczenia i czytania. Wszystkie świetnie sobie poradziły. Za wysiłek otrzymały medale „strażnik przyrody”. Wierzymy ,że wszystkie będą dbać o przyrodę, złożyły przecież odczytane  przez Seweryna ślubowanie i zgodnie zobowiązały się do jej ochrony  .
 
Panu Markowi Otrembie podziękowania za poświęcony  przedszkolakom czas  złożyła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz  organizator przedsięwzięcia wraz z grupą  sześciolatków.
 
oprac. i foto PM 5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe