tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 10 lipca 2020   Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Zawodnik Oyama Karate ze srebrem Mistrzostw Polski

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. zawodnicy Kolskiego Klubu Sportów Walki uczestniczyli  w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite. Zawody rozegrane zostały w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, a udział w nich wzięło 380 zawodników z 44 klubów  OYAMA PFK i trzech organizacji karate Kyokushin.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. W pierwszym dniu mistrzostw spośród podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody do swoich pojedynków przystąpili sempai Maja Niżewska, Julia Łukaszewska i Adam Waberski, tocząc od godzin rannych walki w konkurencji LEKKI KONTAKT, w kategorii Młodzików (10-12 lat). Po południu do rywalizacji włączył się sempai Arkadiusz Wojewoda, startując w prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN w kategorii Młodzieżowców (18-22 lata). W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem ostatniej przedstawicielki naszego miasta Marii Wasielewskiej walczącej w kategorii Juniorów Starszych (16-18 lat). Niestety Julce i Marysi nie udało się przebrnąć rundy eliminacyjnej i sklasyfikowane zostały na miejscach 5-8. Lepszy wynik uzyskała Maja Niżewska, która otarła się o podium, zdobywając 4 miejsce. Tradycyjnie najcięższe walki stoczył najbardziej doświadczony zawodnik kolskiego klubu, przystępujący do turnieju z tytułem wicemistrza Polski sempai Arek. Jednak po trzech ciężkich pojedynkach wymagających bardzo dobrego przygotowania technicznego i kondycyjnego nie udało mu się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i ostatecznie musiał zadowolić się miejscem w pierwszej czwórce najlepszych zawodników w Polsce, w swojej kategorii.

Odwrotną migrację w klasyfikacji zawodów zaliczył sempai Adam Waberski, który z czwartego miejsca w ubiegłym roku przeskoczył na miejsce drugie, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, osiągając tym samym największy sukces w swojej karierze sportowej. Skład kolskiej ekipy uzupełniali sensei Krzysztof Wojewoda 4 dan, pełniący obowiązki sędziego zawodów i jej kierownik sensei Marlena Wojewoda. Kolscy zawodnicy przygotowują się do startów w Szkole Podstawowej nr 5 w Kole i serdecznie zapraszają do wspólnych treningów.

Uczestnictwo w imprezie sfinansowała Gmina Miejska Koło.

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe