tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 12 sierpnia 2020   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

Certyfikat dla SP1 w Kole za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym

Z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Honorowy patronat nad projektem objęli:
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
  • Burmistrz Aleksandrowaa Łódzkiego  - J. Lipiński;
  • Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”;
  • Telewizja Aleksandrowski Kurier;
  • Zespół Ludowy „Rokiczanka”.
Najważniejszym celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej uczniów, poprzez poznawanie historii Polski, symboli narodowych i tradycji oraz umacnianie poczucia dumy z bycia Polakiem.

Cele i treści projektu są zgodne z Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej.

Koordynatorkami projektu, czuwającymi nad realizacją poszczególnych zadań, były nauczycielki: Monika Broda, Aneta Łączkowska, Wiesława Garus, Anna Opas.

Aby zdobyć certyfikat uczestnictwa w projekcie, należało wykonać i udokumentować 11 zadań, kolskiej „jedynce” udało się zrealizować o kilka więcej, co sprawiło uczniom wiele radości i dało poczucie satysfakcji.

Przykładowe działania to m.in.: wysłanie kartki z życzeniami dla bohaterów walczących o niepodległość Polski, opisanie najważniejszych miejsc związanych z historią i kulturą Koła, przygotowanie kącika o tematyce patriotycznej z pracami plastyczno-technicznymi uczniów, śpiew pieśni i piosenek patriotycznych, przedstawienie programów artystycznych (wieczornic, akademii) mówiących o odzyskaniu wolności przez naszą Ojczyznę. Udział w projekcie był niezwykłą lekcją patriotyzmu dla uczniów.
Za wykonanie tych zadań i wielu innych SP nr 1 otrzymała Certyfikat potwierdzający zrealizowanie Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

Źródło: SP nr 1 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe