tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

IV edycja Szkolnej Ligi Strzeleckiej w LO w Kole

W dniu 1 lutego w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbyło się drugie spotkanie IV edycji Szkolnej Ligii Strzeleckiej zorganizowane przez klub Strzelec z LO.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Koła, Kościelca, Kłodawy, Marysina i Łęczycy, łącznie 8 drużyn mieszanych. Zadaniem uczestników było oddanie 10 strzałów z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej do tarczy oddalonej o 10 m. Najlepszą drużyną wciąż pozostaje Kłodawa. Kolscy Strzelcy uplasowali się na 6 pozycji. Dn. 28 lutego w Kościelcu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach tej edycji ligi. W marcu natomiast, po rywalizacji w Kłodawie, poznamy zwycięzców indywidualnych i drużynowych szkolnej ligi strzeleckiej.

Na tym etapie zawodów, klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco: SP nr 1 w Kłodawie, UKS „Jedynka” Kłodawa I drużyna, ZSP Kłodawa I drużyna, ZSRCKU w Kościelcu, ZSP Kłodawa II drużyna, LO Koło, ZSP 1 Łęczyca, ZS Marysin.

Wśród zaproszonych gości byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy przygotowali stoisko z jednostkami broni używanej w Policji. Funkcjonariusze zachęcali również do wstąpienia w szeregi tej formacji.

W trakcie zawodów młodzież prócz doskonalenia umiejętności strzeleckich, miała możliwość zapoznania się z autentycznymi jednostkami broni palnej, które są na wyposażeniu Policji. Egzemplarze broni, które na co dzień towarzyszą policjantom można było obejrzeć, wziąć do ręki oraz zapoznać się z ich budową. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi ludzie chętnie oglądali pistolety półautomatyczne, maszynowe, karabiny szturmowe oraz broń gładkolufową, zasypując przy tym policjantów wieloma pytaniami. Mundurowi rzeczowo udzielali odpowiedzi i spokojnie wyjaśniali wątpliwości. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji. Tutaj również mundurowi udzielali wszelkich informacji i wskazówek dotyczących przebiegu postępowania kwalifikacyjnego. Wyjaśniali jakie wymogi musi spełniać kandydat do służby, by pozytywnie przejść procedurę rekrutacji. Dla chętnych wyemitowany został film promujący służbę w Policji, w którym czynni policjanci i policjantki opowiadali na czym polega służba w Policji, czym zajmują się jej poszczególne komórki organizacyjne, na czym polega różnica pomiędzy służbą a pracą oraz jak wielu poświęceń wymaga służba w Policji i jak dużą daje satysfakcję. Zainteresowanie, jakim wykazywali się uczestnicy zawodów wskazuje, że młodzi ludzie chętni są wiązać swą przyszłość z pełnieniem służby w formacjach mundurowych.

Źródło: LO Koło, KPP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe