tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Czy radiowa Trójka będzie promować Koło?

Na trasie pobytu w stolicy Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego wraz z towarzyszącą mu delegacją znalazła się także popularna rozgłośnia radiowa. Czy usłyszymy o Kole w Programie III Polskiego Radia? Wszystko na to wskazuje, że tak. Niebawem usłyszymy w nim także o młodych kolskich talentach.
 
Delegacja w składzie: Krzysztof Witkowski Burmistrz Miasta Koła, Artur Szafrański Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kole, Roman Rutkowski Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek" oraz Podharcmistrz Tomasz Jaroszewski Kwatermistrz Hufca ZHP Koło, odbyła 31 stycznia wizytę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie biorąc udział w spotkaniu z panią senator Anną Marią Anders, po czym udała się do legendarnej kawiarni dobrze znanej opozycjonistom z lat 80-tych, by porozmawiać z legendą "Solidarności" Henrykiem Wujcem. Finałem wyprawy do stolicy był pobyt w redakcjach radiowych "Trójki" i Polskiego Radia RDC.

Członkowie delegacji rozmawiali z Bogdanem Fabiańskim - polskim dziennikarz muzycznym, znanym prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz Markiem Wiernikiem, dziennikarzem i krytykiem muzycznym, prezenterem radiowym i telewizyjnym, konferansjerem, organizatorem koncertów oraz imprez masowych, autorem wielu opracowań i książek, wydawnictw płytowych. Mieli również przyjemność spotkać Sławomira Łosowskiego, grającego na instrumentach klawiszowych muzyka, lidera, głównego kompozytora i założyciela zespołu Akcenty, przemianowanego w 1976 r. na Kombi. Muzyk wyraził chęć odwiedzenia Koła. Panowie dowiedzieli się wiele o naszym mieście i przyznali, że kojarzy im się z jednym z naszych rodzimych produktów ceramicznych. Mieli okazję poznać inne branże, zostali obdarowani wyrobami kolskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Warto wiedzieć, że Bogdan Fabiański już zapisał się na kartach historii naszego miasta - w 1984 roku prowadził studniówkę Liceum Ogólnokształcącego.
 
Jest szansa na promocję Koła na radiowej antenie, a młode kolskie talenty być może będą mogły skorzystać z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej. Niewykluczone, że do Warszawy udadzą się kolskie "Sonatki" działające przy SP nr 3.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe