tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 6 sierpnia 2020   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

III Gala Czesławów za nami

Gala Czesławów to jedna z nowszych inicjatyw Miejskiego Domu Kultury w Kole, mająca na celu z jednej strony uhonorowanie osób i instytucji zasłużonych dla Koła, a z drugiej ocalenie pamięci o jednym z najbardziej zasłużonych mieszkańców- Czesławie Freudenreichu. Ze względu na oba szlachetne cele gala mjest wielkim wydarzeniem w mieście, a w poprzedzające ją głosowanie na "swoich" kandydatów angażuje się całe miasto. Gala była doskonałą okazją do przypomnienia biogramu patrona duchowego przedsięwzięcia oraz do poznania sylwetek osób nominowanych.
 

 
Przypomnijmy - w pierwszej edycji wydarzenia Statuetkami "Czesławów" zostali uhonorowani: Orkiestra Dęta OSP w kategorii "Kultura", Waldemar Pietrzak w kategorii "Sport", Andre Abrasive Articles w kategorii "Przedsiębiorca, Firma" oraz Stowarzyszenie Malinowa Mamba w kategorii "Działania prospołeczne". Wyróżnienie specjalne organizatorzy przyznali śp. doktorowi Józefowi Stanisławowi Mujcie. Odznaczenie trafiło do rąk żony. W drugiej edycji w kategorii "Działania prospołeczne" nagrodę otrzymał Leonard Jaroszewski, w kategorii "Kultura" Henryk Perzyński, w kategorii "Sport" mieszkańcy Koła najwięcej głosów oddali na Aleksandrę Kubiak - brązową medalistkę Mistrzostw Polski Juniorek w boksie, natomiast w kategorii "Biznes" nagrodę otrzymała firma Wood-Mizer, którą reprezentował  jej prezes Robert Bagiński. Burmistrz przyznał specjalnego "Czesława" wieloletniemu nauczycielowi i trenerowi młodzieży Tomaszowi Brettowi za szczególne osiągnięcia sportowe  - wielokrotne zwycięstwa w Mistrzostwach Polski w triathlonie.  Ponadto Kapituła "Czesławów" laureatem specjalnym uhonorowała Kazimierza Kasperkiewicza - zasłużonego regionalistę znawcę historii Koła, założyciela Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.
 
W sobotę 26 marca br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyła się trzecia Gala "Czesławów". W bieżącej edycji o statuetki, decyzją kapituły, ubiegali się: w kategorii działalność prospołeczna Krzysztof Mazurkiewicz - Stowarzyszenie Kolanie, Grzegorz Mokrzycki - Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą i Katarzyna Hamiga - Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek. W kategorii kultura: Agata Dziedziczak - aktor Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha, Krzysztof Lityński - dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej w Kole i Radomir Piorun - dyrektor MDK. W kategorii sport: Zbigniew Brzozowski - Kolskie Towarzystwo Cyklistów, Jarosław Kawka - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole i Krzysztof Wojewoda - Kolski Klub Sportów Walki. W kategorii biznes:  Krzysztof Czeboćko - Grupa Geberit sp. z o.o. Polska - Koło, Paulina Mazurkiewicz - Hotel Mazurek i Łukasz Żurawik - Firma Agro-Nas w Kole. W kategorii media: Bartłomiej Fiwek - portal e-koło.pl i Anna Kułakowska - portal informacyjny okrągłemiasto.pl.

Z rąk burmistrza miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, starosty kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz organizatorów, statuetkami uhonorowani zostali w swoich kategoriach:  Krzysztof Mazurkiewicz, Krzysztof Lityński, Jarosław Kawka, Krzysztof Czeboćko oraz Anna Kułakowska. Wyróżnienie specjalne otrzymał, wytypowany przez burmistrza, Tomasz Gibaszek, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju kulturalnego miasta, m.in. powołania do życia Koło Bluesa Festivalu.
 
Po części oficjalnej publiczność wysłuchała koncertu w wykonaniu zespołu "DoKoła Orkiestra" p. dyr. Krzysztofa Lityńskiego, z udziałem Izabeli Rybnik i Marii Lewandowskiej.

Przy okazji obecnym przypomniano o akcji: Pomnik-ławeczka Czesława Freudenreicha, którą można było wesprzeć. Miejski Dom Kultury w ramach promowania tradycji, a przede wszystkim w celu trwałego upamiętnienia osoby Czesława Freudenreicha, prowadzi akcję prowadzącą do sfinalizowania projektu budowy pomnika-ławeczki poświęconej temu zasłużonemu mieszkańcowi Koła.
 
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe