tel. (63) 272-23-11  
banerzyczenia
Miasto Koło
Sobota, 4 kwietnia 2020   Imieniny: Izydora, Wacława, Platona

Wkrótce promocja nowego wydawnictwa o Kole

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła serdecznie zaprasza na promocję publikacji pt.: "Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło", autorstwa Krzysztofa Witkowskiego. Uroczystość odbędzie się w dniu 6 lipca br. w sali konferencyjnej hotelu "Mazurek" w Kole, od godz. 17.00.

Książkę wydało Stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z dotacji z Gminy Miejskiej Koło oraz od sponsorów prywatnych, a także dzięki bezinteresownej pomocy autorów zdjęć oraz tłumacza na język angielski, Pana Przemysława Walerjana.
 
Publikacja ma charakter 40-stronnicowego folderu. Jest dwujęzyczna (angielsko-polska) i ma za zadanie upowszechniać wiedzę o dziejach miasta i jego zabytkach.
 
Koło ma bardzo bogatą historię i wspaniałe zabytki, o których będziemy mogli przeczytać właśnie w tym wydawnictwie ilustrowanym pięknymi zdjęciami.
 
- Z tego co wiem miasto nie dysponuje na chwilę obecną podobnym, dwujęzycznym wydawnictwem, które mogłoby promować nasze miejscowe dziedzictwo historyczne. Koło to wyjątkowe miejsce, gdzie wszystkie najcenniejsze zabytki położone są w bliskiej odległości od siebie i same w sobie stanowić mogą, po rewitalizacji ruin zamku, gotowy produkt turystyczno-marketingowy - powiedział dr Krzysztof Witkowski, wiceprezes Stowarzyszenia.
 
- Chcemy, aby publikacja trafiła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego bezpłatne egzemplarze będą, już od połowy lipca, rozdawane mieszkańcom naszego miasta m. in. w wybranych punktach handlowych i usługowych - powiedział Grzegorz Mokrzycki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe