tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

W naszym muzeum trwają przygotowania do zmiany ekspozycji

W naszym muzeum trwają przygotowania do zmiany ekspozycji. Już została zdemontowana wystawa "Kolskie drogi do Niepodległej".

Od 7 lutego w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 będzie można zobaczyć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawę - "Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności" poświęconą błogosławionemu Jerzemu Popiełuszce. W ubiegłym roku była ona prezentowana w Sejmie RP i jej wystawienie w Muzeum Technik Ceramicznych objął swoim patronatem poseł Leszek Galemba.

Również od 7 lutego w kolskim Ratuszu z okazji obchodzonego w tym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole organizuje wystawę „Ojcowie Niepodległości” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Pani Elżbiety Modrzejewskiej.

W dalszym ciągu w Ratuszu można zwiedzać wystawę stałą Muzeum Technik Ceramicznych - "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" noszącą imię Czesława Freudenreicha, ekspozycję z kolekcji Pana Piotra Śniegockiego dawnych maszyn rolniczych wytwarzanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego, a w siedzibie muzeum wystawę Kolskiego Klubu Fotograficznego "Fakt" - "Pałac Raczyńskich w Rogalinie".
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe