tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Czwartek, 13 grudnia 2018   Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Przedszkolaki z "Szóstki" z wizytą u Mikołaja

Zastanawiacie się gdzie mieszka Święty Mikołaj? My już wiemy! 7 grudnia mieliśmy doskonałą okazję przekonać się, że mieszka całkiem niedaleko od Koła, bo w skansenie Bicz, we wiosce w pobliżu Konina.

Po wczesnym śniadaniu 5,6 - letnie przedszkolaki wraz z paniami Izabelą Michalak i Niną Kupińską udały się autokarem w nieznane. Zanim dojechaliśmy na miejsce już wiedzieliśmy, że czeka nas niesamowita przygoda - ku zaskoczeniu nas wszystkich dookoła na drzewach i pod nimi, na drodze dojazdowej leżał śnieg, którego przecież nie było nigdzie indziej. Na parkingu czekał na nas Elf, a już po chwili dołączył do niego bałwan Olaf i renifer. Zaprowadzili nas do wspaniałej sali, w której dzieci przygotowywały pierniczki do wypieku. Po skończonej pracy bawiły się z gospodarzami w rytmie świątecznych melodii i piosenek.

Kolejnym niesamowitym i długo oczekiwanym etapem była wizyta w Chatce Mikołaja. Czekały w niej już na nas Królowa Zima oraz Pani Mikołajowa, które oprowadziły nas po Chatce Mikołaja, opowiedziały nam o jego codziennym życiu, przeczytały nam list od Niego oraz nauczyły rymowanki, która zachęciła Mikołaja do przyjścia do nas. Po rozmowie i zdaniu egzaminu z pytań zadawanych przez Mikołaja, każde z dzieci usiadło obok niego, zostało pasowane na Pomocnika Świętego Mikołaja oraz otrzymało drobny upominek. Następnie Mikołaj zaprowadził nas do swoich reniferów i zaprosił do dalszych zabaw oraz na słodki poczęstunek.

Ostatnim etapem wizyty w wiosce było wysłanie listów w Mikołajowej Poczcie. Żal nam było wracać do przedszkola. Cieszymy się jednak z odwiedzin w Wiosce Świętego Mikołaja i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z nim już w Wigilię.

Opracowała: Izabela Michalak
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe