tel. (63) 272-23-11  
banerwirtualnyspacer
Miasto Koło
Sobota, 24 lutego 2018   Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny

W Zespole Szkół Technicznych w Kole rusza Akademia CISCO

W Zespole Szkół Technicznych w Kole rusza Akademia CISCO. Pierwsza w powiecie kolskim.
 
Uczniowie Technikum Informatycznego w ZST zdobędą fachową wiedzę oraz cenione umiejętności z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej dzięki uruchomieniu w szkole Lokalnej Akademii CISCO.
 
Życie, jakie znamy, ulega ciągłym zmianom pod wpływem Internetu, co przynosi nowe możliwości gospodarcze i społeczne oraz zwiększa globalne zapotrzebowanie na umiejętności w zakresie technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT). Innowacje, takie jak portale społecznościowe, chmury obliczeniowe, e-commerce, telekonferencje, mobilność i wirtualizacja miejsca pracy, zmieniają sposób, w jaki żyjemy, pracujemy, bawimy się i uczymy. Wszystkie te innowacje są realizowane przez sieci, a organizacje na całym świecie doświadczają braku wykwalifikowanych specjalistów ICT do projektowania, instalowania i zarządzania tymi sieciami.
 
Program IT Essentials 5.0, który jako pierwszy zostanie wdrożony w Lokalnej Akademii CISCO w Zespole Szkół Technicznych, zapewnia gruntowne wprowadzenie do ITC i umożliwia zdobycie praktycznego doświadczenia z zakresu komputerów osobistych, sprzętu, oprogramowania i systemów operacyjnych. Program ten oferuje wprowadzenie do umiejętności wymaganych, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów ICT na poziomie podstawowym. Obejmuje podstawy technologii komputerowej, tworzenia sieci, mobilności i bezpieczeństwa, a także oferuje wprowadzenie do zaawansowanych zagadnień.

Źródło: ZST w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe