tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Piątek, 20 lipca 2018   Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Kolejny raz kolska sztuka wyszła na ulice

W sobotę 13 maja b.r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka oraz Społecznej Rady Kultury odbył się po raz kolejny w naszym mieście Dzień Sztuki Kolskiej.

W programie przewidziano warsztaty artystyczne z ceramiki, zajęcia manualne i plastyczne dla dzieci, występy muzyczne i taneczne. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w  Kole, Szkoły Muzycznej „Yamaha”, Zespołu „Plastyk – Band”, Zespołów tanecznych MDK w Kole „Debiut”, „Rytmix”, „Zumba” oraz  szkół gimnazjalnych i podstawowych w Kole zapoznali mieszkańców ze swoim dorobkiem na tej niwie. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny  pod nazwą „Mój przyjaciel Potwór”. Nie zapomniano o  nagrodach. Punktem programu było także malowanie  twarzy, stanowiące obecnie nie lada atrakcję na wszelkiego typu imprezach z udziałem dzieci.  W dniu sztuki kolskiej można było obejrzeć zorganizowaną przez Muzeum Technik Ceramicznych wystawę historyczną „Tadeusz Kościuszko w kręgu tradycji ludowej i narodowej”. Kulturalnemu wydarzeniu naszego miasta towarzyszyły kiermasze sztuki i taniej książki. Propagując głośne czytanie przypomniano fragmenty „Księgi potworów”.

Autorką zdjęć jest uczennica drugiej klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Kole Agata Jacolik

 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe