tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  27 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Felicji i Teofila

Kolejne medale korfballistów Maratończyka

Dodane: 25 Maj 2015  12:45:00   Opublikował:
Kolejne medale Mistrzostw Polski dołożyli do swej kolekcji zawodnicy kolskiego Maratończyka. Juniorzy młodsi na rozegranym 16 maja w Sulejówku turnieju finałowym wywalczyli medal brązowy, choć trzeba przyznać, że mieli apetyty na medal złoty. Niestety w meczu półfinałowym ulegli jednym koszem zespołowi Cirkusa Konstancin, który zresztą wygrał turniej zdobywając tytuł mistrzowski. W meczu o brązowy medal kolscy korfballiści bez problemu pokonali UKS Warszawa Wesoła 9 : 3.

Skład zespołu juniorów młodszych Maratończyka: Laura Grochowska, Maria Jarmuż, Natalia Nowicka, Nadia Nowakowska, Barbara Kujawa, Karolina Kawka, Kamil Goss, Adam Łaszkiewicz, Filip Musialiński, Dominik Kowalski, Jan Nitecki, Piotr Kujawa, Konrad Urbański.

Bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej okazali się za to młodzicy Maratończyka, którzy zdobyli złoty medal. Turniej finałowy Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Kole 23 maja. Kolanie przeszli przez turniej jak burza wygrywając trzy mecze finałowe znaczną przewagą punktową. W całym turnieju nasi korfballiści rzucili rywalom 38 koszy, tracąc zaledwie 5.

„Bardzo cieszą kolejne medale moich podopiecznych. Sezon zamykamy trzema krążkami, dwoma brązowymi w kategoriach juniorów młodszych i starszych oraz złotem młodzików. Nie będę ukrywać, że przed sezonem liczyliśmy na więcej – marzyło nam się również złoto w juniorach młodszych ale jak to w sporcie bywa nie wszystko układa się tak jak zakładamy. Cieszymy się ze zdobyczy medalowych w tym sezonie i już przygotowujemy się do walki o medale w następnym” (Waldemar Pietrzak – trener).

Skład zespołu młodzików Maratończyka: Dominika Klepczarek, Martyna Klepczarek Judyta Ferenc, Weronika Chodosz, Wiktoria Zakrocka, Wiktoria Szabelska, Łukasz Kunicki, Jakub Ziętek, Piotr Wiśniewski, Klaudiusz Śniegowski, Szymon Chodosz.