tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Rok 2012 jest rokiem wyjątkowym, bowiem Miasto Koło obchodzi Jubileusz 650. lecia nadania praw miejskich przez Kazimierza III Wielkiego. W związku z tym Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, podjęła działania zmierzające do uczczenia tego ważnego dla naszego miasta wydarzenia. Książnica kolska we współpracy z Urzędem Miejskim w Kole oraz Klubem Fotograficznym „Fakt” im. T. Cypriana w Kole zaprasza do wzięcia udziału w konkursach: literackim i fotograficznym pwt.: Z BIEGIEM WARTY.

Organizatorem konkursu literackiego Z BIEGIEM WARTY jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole; współorganizatorem Urząd Miejski w Kole. Celem konkursu jest wzrost zainteresowania kulturą, literaturą i sztuką oraz promocja miasta Koła poprzez literackie ujęcie historii, symboli miasta, sławnych kolan, zabytków Koła. Adresatami Konkursu są uczniowie klas 6 szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Koła.

Organizatorami konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem są: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole oraz Kolski Klub Fotograficzny „FAKT” im. prof. dr T. Cypriana, współorganizatorem: Urząd Miejski w Kole w ramach obchodów 650 – tej rocznicy lokacji miasta Koła przez Kazimierza III Wielkiego, patronat nad konkursem sprawuje: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki „Moja Wielkopolska 2012”. Tematem konkursu jest ukazanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów położonych wzdłuż rzeki Warty i mających z nią bezpośredni związek. Prace mogą przedstawiać krajobraz, pomniki przyrody, ciekawe obiekty oraz faunę i florę w pobliżu rzeki, życie mieszkańców terenów przyrzecznych. Konkurs ma charakter zamknięty i adresowany jest do uczniów klas 6 – tych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Koła i powiatu kolskiego.

Regulaminy konkursów wraz z kartami zgłoszenia znajdują się na stronie : www.biblioteka-kolo.pl oraz tutaj.

A.P.

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe