tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Dariusz Rekosz w książnicy

Dariusz Rekosz, autor powieści sensacyjnych oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, także pisarz dla dorosłych, w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole spotkał się z kolskimi gimnazjalistami.

Po spotkaniu w murach książnicy z uczniami z Gimnazjum nr 1 i 2, autor udał się do Gimnazjum nr 3, by i tam mówić o swojej twórczości oraz opinii o słowie. Pod szyldem „Magia słowa” prelegent tłumaczył młodzieży, że wulgaryzmy to archaizmy i nie należy się nimi posługiwać. Podczas miłej pogawędki był czas na poruszenie wielu kwestii. Omawiając swoją twórczość przyznał, że Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach pozwoliła mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) zatytułowanego Zamach na Muzeum Hansa Klossa. Sporo czasu poświęcił na swą najnowszą książkę zatytułowaną „Piłka nożna czyli o co w tym wszystkim chodzi”, będącą kompendium wiedzy o tej dyscyplinie.

To spotkanie, zorganizowane w ramach „Tygodnia Bibliotek”, jak inne z Dariuszem Rekoszem, były dla młodzieży interesujące i pouczające. Uczniowie dowiedzieli się również, że twórca obecnie kończy pracę nad biografią rysownika Bogdana Butenki, wkrótce ukaże się kolejna część „Czarnego Maćka” a jesienią do księgarń trafi kryminał dla dorosłych.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe