tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 maja 2020   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pasowanie na czytelnika

Pierwszoklasiści rozpoczynający naukę szkolną muszą wiedzieć, jak obchodzić się z książkami, z którymi codziennie obcują. Pomogła im w tym Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, gdzie w Filii dla Dzieci odbyli pasowanie na czytelnika.

Uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przeszli pasowanie na czytelnika. To już zwyczaj, że najmłodsze klasy poddają się temu przyjemnemu ceremoniałowi. Zanim kilkulatkowie odebrali dyplomy i zakładki do książek, musieli wykazać się sporą wiedzą. Wymagano od nich znajomości zasad zachowywania się w bibliotece i poszanowania książek. Dzieci podpisały też deklarację, że w wypożyczalni i czytelni będą grzeczne, a woluminy oddadzą w takim stanie, w jakim zabrały je do domów.

Podczas uroczystości dzieci zastanawiały się, co kryje się za kotarą prowadzącą do dalszych pomieszczeń filii. Po jej zakończeniu okazało się, że czeka tam niespodzianka. Było nią przedstawienie teatralne wykonane przez pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole, oparte na wierszach Tuwima i Brzechwy. 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe