tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 11 sierpnia 2020   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Drużyna SP nr 1 w Kole zwycięzcą MKL 2013/2014

W sobotę 22 marca w hali MOSiR Koło zakończyły się rozgrywki Małej Kolskiej Ligi. Po rundzie zasadniczej, która zakończyła się w zeszłym miesiącu, młodzi zawodnicy przystąpili do rundy Play Off w której 4 najlepsze drużyny rozgrywały ze sobą mecze w systemie każdy z każdym. Choć już od rozpoczęcia rozgrywek można było wskazać faworytów to nie podcinało to skrzydeł innym drużynom, które walczyły do samego końca. Warto podkreślić, iż pomimo zaciętej walki zdarzały się tylko sporadyczne faule, a całe rozgrywki MKL odbywały się w duchu Fair Play i poszanowania przeciwnika.

Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na wręczenie dyplomów, pucharów  i upominków od sponsorów SANITEC KOŁO oraz Auto Service Truck SCANIA. 

W ceremonii wręczania nagród brał udział Pan Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdzewski, Pani Dyrektor MOSiR Koło Małgorzata Łukasik oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Malinowa Mamba.

Zanim jednak wręczono puchary, wyróżniono indywidualnie dwóch piłkarzy: Filipa  Kołodziejka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, jako najlepszego strzelca oraz jego kolegę z drużyny Sebastiana Czarneckiego, jako najlepszego bramkarza.

Małą Kolską Ligę wygrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 z Koła, drugie miejsce wywalczyła drużyna Piaski Straszków, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 (pierwsza drużyna).

- To właśnie  dla takich chwil warto organizować różne wydarzenia by wzbudzać uśmiech i zadowolenie na twarzach. Dziś wszyscy byli zwycięzcami, dziękujemy Wam za udział i zapraszamy na kolejną edycję Małej Kolskiej Ligi - tymi słowami zwrócił się do zawodników Sebastian Szczesiak, oficjalnie kończąc sezon MKL 2013/2014.

Rozgrywki MKL cieszą się dużym zainteresowaniem młodych zawodników i już dziś wiadomo, że w październiku rusza kolejna edycja. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie wszystkich młodych piłkarzy.

Ostateczne wyniki MKL 2013/2014
 1. SP I. 1
 2. PIASKI STRASZKÓW
 3. TRÓJKA I
 4. SP I. 2
 5. ZS nr. 1 KOŁO
 6. FC WRZĄCA WIELKA
 7. CZARNI GŁĘBOKIE
 8. TRÓJKA II
Źródło: Malinowa Mamba
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
 • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
 • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
 • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe