tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Do Koła przyjeżdża młodzież z Reinbek

W ramach współpracy miast partnerskich Koło-Reinbek, w najbliższy czwartek do Koła zawita grupa młodzieży z Reinbek. Dla gości przygotowano wiele atrakcji. We wszystkich towarzyszyć im będzie młodzież z Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki” oraz działającego przy Miejskim Domu Kultury zespołu No Name.
 
W czwartek 17 maja o godz. 12.30 w ratuszu nastąpi uroczyste powitanie gości. O godz. 15.30 młodzież weźmie udział w pikniku integracyjnym zorganizowanym na terenach przy Miejskim Domu Kultury.
 
W piątek 18 maja w planach młodzieży jest zwiedzanie Koła (od godz. 10.00) – zakładu Sanitec, Muzeum Technik Ceramicznych, Starego Rynku oraz kolskich zabytków. O godz. 15.30 goście pojadą do Brdowa, gdzie pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Brdowskiej (p. Dariusz Racinowski) poznają dzieje Poli Negri.
 
Kolejnego dnia wizyty, w sobotę 19 maja czekają na gości nowe atrakcje, rano (o godz. 9.30) odbędą na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zajęcia sportowe z udziałem Kolskiego Klubu Sportów Walki, natomiast w samo południe udadzą się do ratusza na apel z okazji jubileuszu 95-lecia Harcerstwa Polskiego. Apel zakończy przemarsz z orkiestrą do Szkoły Podstawowej nr 5. O godz. 16.00 przemieszczą się na tereny przy MDK, gdzie planowana jest historyczna impreza plenerowa z okazji obchodów 650-lecia miasta. Wieczorem, o godz. 20.00 powrócą do SP nr 5, by zasiąść z harcerzami przy ognisku. Wtedy zaprezentują kolskiej młodzieży swoją grupę.
 
Niedziela 20 maja jest dniem odjazdu gości, zanim jednak powrócą do swoich rodzin, na pożegnanie odbędą wraz z kolską grupą warsztaty artystyczne, których efektem będzie wspólne malowanie pamiątkowego obrazu.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe