tel. (63) 272-23-11  
banerzyczeniawielkanocne2019
Miasto Koło
Sobota, 20 kwietnia 2019   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

Piknik rodzinny na zakończenie roku szkolnego

Po opustoszałych salach Przedszkola nr 5 wnioskować można, że wakacje z pewnością już się rozpoczęły. Zanim jednak jego wychowankowie pożegnali się z Uszatkiem na czas letniego wypoczynku, przedszkole wypełniło się po brzegi licznie zgromadzonymi gośćmi, a to za sprawą ostatniej przed wakacjami dużej imprezy.

W ciągu całego roku kalendarz Przedszkola nr 5 wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci oraz przedszkola. Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor pani Agnieszka Kozajda, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego. O wspólnych zajęciach otwartych, warsztatach, koncertach, wycieczkach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, prozdrowotnych, sukcesach w konkursach różnego typu, osiągnięciach sportowych i artystycznych, spotkaniach teatralnych, spotkaniach z rodzicami i wielu innych działaniach informowaliśmy systematycznie.

Rok intensywnej pracy PM 5 zakończyło dużym PIKNIKIEM RIODZINNYM zorganizowanym w dniu 26 czerwca. Planowana od dawna impreza miała mieć charakter plenerowy, jednak aurę trudno do końca przewidzieć i to ona zdecydowała, że piknik odbył się wewnątrz przedszkola. Pomimo to, w zabawie nie przeszkodził nikomu nawet siąpiący deszczyk. Licznie przybyli rodzice obejrzeli przygotowane przez poszczególne grupy prezentacje tańców, piosenek, układów ruchowych w wykonaniu przedszkolaków.

PIKNIK RODZINNY był jednocześnie okazją do podsumowania roku szkolnego w PM 5. W związku z tym, dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda uhonorowała symbolicznymi dyplomami uznania rodziców, którzy w roku 2012/2013 szczególnie angażowali się w życie przedszkola i pracowali na jego rzecz. To z ich pomocą zorganizowane zostały duże imprezy przedszkolne, a także zainicjowano działania mające na celu modernizację przedszkolnego placu zabaw, działania które powoli zaczynają się materializować. W gronie zasłużonych znaleźli się i podziękowania z rąk dyrektor Agnieszki Kozajada otrzymali: Marta Zakrocka, Jarmila Szałaśny, Przemysław Galiszkiewicz, Artur Kusztal, Błażej Michalski, Maciej Palman oraz Jarosław Wojciechowski.

Wspomnieć jeszcze trzeba o naszym szczególnym gościu, którego obecność na pikniku bardzo wszystkich ucieszyła. Gościem tym była Juleczka Zawadzka ze swoją mamą Magdaleną. Julia to dziecko o szczególnych potrzebach życiowych. Kontakt z mamą Julii nawiązała pani Agnieszka Kuśmierek, która zapoczątkowała i koordynuje akcję zbierania nakrętek z tworzyw sztucznych. Sprzedane nakrętki pomagają rodzicom Juleczki gromadzić środki na rehabilitację i niezbędny sprzęt. W imieniu Julii, jej mama podziękowała za zaproszenie na piknik oraz zaangażowanie się wszystkich przedszkolaków i rodziców w zbiórkę nakrętek. Wszystkim było miło osobiście poznać Julię, bo pomagając to dzięki niej właśnie możemy robić coś naprawdę pożytecznego.
Po części oficjalnej uczestnicy pikniku w PM 5 mogli wziąć udział w zabawach prowadzonych przez pana Michała Piekarskiego zajmującego się artystyczno-muzyczną obsługą imprezy. Gdy najmłodsi podejmowali zabawy proponowane przez wodzireja, dorośli mogli skorzystać z zaimprowizowanego na czas pikniku bufetu. Wśród specjałów przedszkolnej kuchni znalazł się cieszący się ogromnym wzięciem gorący żurek z wkładką w postaci kiełbaski i chleb z prawdziwym smalcem. Najmłodsi oprócz przekąsek różnego typu, chętnie sięgali też po frytki i popcorn. Z piknikowej oferty każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy.

Przy okazji składamy podziękowania także osobom i firmom, które pomogły w organizacji pikniku tj. Piekarni Kostański, firmie Kołodziejek, panu Andrzejowi Tęgosowi Bankowi Spółdzielczemu w Kole oraz wszystkim nauczycielom i personelowi pomocniczemu.

Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw i będziemy znów mogli spotkać się razem w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem wszystkim klientom PM 5 tj. rodzicom i dzieciom życzymy UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM! Do zobaczenia we wrześniu!

oprac. Renata Zamelska 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe