tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 maja 2020   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

110-lecie Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego "Lutnia"

Tegoroczny Koncert Wiosenny organizowany od lat przez Państwową Szkołę Muzyczną został połączony z obchodami jubileuszu 110-lecia Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia”. Licznie zgromadzeni w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury goście najpierw wysłuchali prezentacji wychowanków szkoły muzycznej, następnie zasłuchali się w pieśniach zaprezentowanych przez chórzystów. Finałem miłego wieczoru były gratulacje i zaszczyty dla członków „Lutni” oraz sympatyków zespołu.

Koncert Wiosenny rozpoczęła orkiestra dęta PSM I stopnia w Kole utworem „Siedmiu wspaniałych”, dyrygował p. Krzysztof Lityński. Obecni na koncercie goście mieli przyjemność posłuchać muzyki na wysokim poziomie, w wykonaniu instrumentalistów i chórzystów. Mieli także okazję poznać przeszło 100-letnią historię chóru i dowiedzieć się, jak wiele osiągnął, gdzie koncertuje, jakie znaczące nagrody i wyróżnienia zdobył; także w jakich festiwalach, konkursach, przeglądach  i spotkaniach bierze udział. W ciągu ostatnich 10 lat chórzyści śpiewali na 170 koncertach, w minionym roku występowali 24 razy.

Prezes i wiceprezes  Polskiego Związku Chórów i Orkiestr „Macierz” z Poznania uhonorowali pucharami oraz odznaczeniami osoby zasłużone. Dyplomy uznania wręczyli osobom wspierającym działalność artystów. Rozdzielili także złote, srebrne i brązowe honorowe odznaki. Osobno podziękowania zasłużonym wręczyli sami chórzyści. Ostatnim elementem spotkania były gratulacje dla mistrzów śpiewu chóralnego składane przez zaproszonych gości.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe