tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Dwudniowa wizyta miasteczka "Planeta Energii"

Planeta Energii – miasteczko edukacyjno-rozrywkowe i fascynująca kraina prądu elektrycznego pojawi się w Kole w dniach 23 i 24 kwietnia u zbiegu ulic Niezłomnych i Prusa, i będzie dostępna dla mieszkańców w godz. 15.00-18.00. Wszystko to za sprawą klasy Ib z SP nr 3, której wychowawczyni przystąpiła do ogłoszonego konkursu i znalazła się w gronie laureatów.

Pod hasłem „Planeta energii” rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs edukacyjny ogłoszony dla uczniów klas I-III szkół podstawowych zorganizowany przez Grupę Energa. Jego celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. W konkursowe szranki stanęły setki oddziałów z całej Polski, w gronie 10 zwycięskich znalazła się klasa Ib pani Anny Cichej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Opiekunka, zgodnie z wymaganiami organizatora, przeprowadziła cykl zajęć, które zostały wysoko ocenione i dzięki temu całe miasto będzie miało okazję uczestniczyć w tej atrakcyjnej, nowoczesnej formie edukacji najmłodszych.

Na zachętę informujemy, że na „planetę” wprowadzi dzieci trójwymiarowy film o energoludkach, po nim goście wezmą udział w eksperymentach naukowych prowadzonych przez naukowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W innych miastach w tym projekcie udział wzięło tysiące chętnych, w naszym zapewne też będzie ogromne zainteresowanie.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe