tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 21 lipca 2019   Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

II aukcja prac w kolskim „plastyku”

Wiosenną aukcję po raz pierwszy zorganizował Zespół Szkół Plastycznych w Kole. To novum, dotąd licytacje prac uczniów organizowano przed Bożym Narodzeniem. Prawdopodobnie nowym zwyczajem staną się dwie aukcje w roku.

Różne względy przemawiają na organizacją licytacji obrazów utalentowanej młodzieży pobierającej nauki w kolskiej szkole artystycznej. Młodzi twórcy prezentują swe prace, docierają do lokalnego odbiorcy, dają możliwość zakupienia niebanalnego przedmiotu. Z drugiej strony zbierają w ten sposób pieniądze na obowiązkowe plenery malarskie, wpisane w program nauczania. To właśnie na dofinansowanie plenerów m.in. przeznaczone są pieniądze ze sprzedaży obrazów i to przede wszystkim pejzaże z Kazimierza Biskupiego i Górki Klasztornej dominują wśród wystawionych na aukcję obrazów. Uczestnicy wczorajszego spotkania mieli także przyjemność obejrzenia wielu realizacji plastycznych powstałych podczas zajęć, gdyż z racji trwania otwartych dni zaprezentowane zostały prace powstałe w rozmaitych pracowniach.

Zorganizowanie drugiej aukcji w roku to wyjście naprzeciw prośbom stałych bywalców. Ze względu na zadowalające zainteresowanie licytacją, prawdopodobnie szkoła właśnie zapoczątkowała cykl dwóch aukcji rocznie.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe