tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Rada Seniorów wybrała zarząd

Po marcowych „wyborach”, które pozwoliły ukonstytuować Radę Seniorów, wybrać jej skład osobowy, ten społeczny organ spotkał się po raz pierwszy, wy wybrać wewnętrzne „władze”.
 
Wróćmy do początku… Mając w Kole aktywnie działających i udzielających się publicznie, dla dobra lokalnej społeczności, seniorów - Rada Miejska, pragnąc wykorzystać ich potencjał utworzyła Radę Seniorów, zapisując jej zadania i kompetencje w statucie. Na tej podstawie Burmistrz Miasta Koła ogłosił nabór kandydatów, zorganizował wybory do nowego organu i zatwierdził wynik. Po wyborach, ukonstytuował się 9-osobowy skład organu. W radzie na czteroletnią kadencje zasiadają: Wiesław Czekalski, Jarosław Graczyk, Janina Gruchot, Karol Grzebielucha, Marek Kurzawiński, Anna Skąpska, Barbara Szczepaniak, Ewa Nowak i Andrzej Zioła.

Na dzisiejszym posiedzeniu Seniorzy wybrali wewnętrzne „władze”. Przewodniczącym został Wiesław Czekalski, wiceprzewodniczącą Janina Gruchot a sekretarzem Barbara Szczepaniak.

- Jestem zdania, że należało wykorzystać wiedzę, doświadczenie osób będących w jesieni życia i włączyć w aktywność publiczno-społeczną – powiedział Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski. - Organ z założenia ma mieć inicjatywę  opiniodawczo-doradczą, konsultacyjną i zabierać głoś  m.in. w sprawach profilaktyki, promocji zdrowia, rekreacji, edukacji i wypoczynku. Członkowie rady mogą zgłaszać inicjatywy związane zarówno z dobrem ich pokolenia, jak i innymi sprawami lokalnymi.  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe