tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Wstęga przecięta, droga oddana do użytku!

Szybko minął czas budowy, teraz mieszkańcy ul. Nagórnej oraz pracownicy ważnego zakładu Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. mogą cieszyć się , że wreszcie poruszają się po trakcie na miarę wieku. Stan drogi od lat był bolączką tych, którzy przemierzali ją każdego dnia. Wczoraj uroczyście, z udziałem gości, w tym inwestorów, realizatorów, osób zaangażowanych w finansowanie przedsięwzięcia, dokonano oficjalnego otwarcia ul. Nagórnej. Wstęga została przecięta, a trakt poświęcony.

Przypomnijmy, że Nagórna to ulica powiatowa, ale w interesie obu samorządów, i powiatowego, i miejskiego, było zadbanie o jej rozbudowę. Dzięki otrzymanej przez powiat dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3 972 488,00 zł to kosztowne zadanie stało się możliwe. Wkład własny powiatu kolskiego wyniósł 2 763 512,00 zł, natomiast środki własne gminy miejskiej Koło - 2 564 000,00 zł.

- Wzięliśmy pod uwagę, że ulica Nagórna prowadzi do ważnego przedsiębiorstwa, które przy obecnym stanie drogi nie miałoby szans na rozwój. Oprócz tego należy podnieść standard życia mieszkańców, jest tu osiedle mieszkaniowe, zabudowa jednorodzinna, i ogólnie poprawić estetykę tej części miasta. Tę inwestycję trzeba było wesprzeć – takimi słowami kolski burmistrz dr Krzysztof Witkowski argumentował podjęcie decyzji o wspólnym z powiatem realizowaniu inwestycji. Wczoraj, podczas oficjalnego otwarcia drogi, Prezes Zarządu firmy Wood-Mizer Industries sp. z o.o. w Kole Robert Bagiński powiedział: Jako codzienni użytkownicy tej drogi jesteśmy szczęśliwi. Ta droga wprowadziła firmę Wood-Mizer w XXI wiek. W pewnej mierze dzięki tej drodze firma może dalej się rozwijać. W lipcu rozpocznie się rozbudowa zakładu, będziemy stawiać kolejną halę, stworzymy kolejne miejsca pracy. Inwestycje jak ta pomagają przedsiębiorcom.

Kolski włodarz wypowiedział się jako historyk i znawca dziejów ziemi kolskiej, że najpierw wieś Nagórna, a teraz jedna z ulic miejskich, czekała na tę drogę przeszło 100 lat! Burmistrz podziękował za doskonałą współpracę staroście, radnym powiatowym i miejskim, a wicewojewodzie i posłom za skuteczne wspieranie powiatu i pozostałych samorządów.


  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe