tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 maja 2020   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

MOPS w Kole w sposób ciągły wykonuje swoje zadania...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole w sposób ciągły wykonuje swoje zadania, stosując zalecenia i procedury przekazywane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewody Wielkopolskiego. Jednym z bieżących zadań jest dystrybucja pomocy żywnościowej dla mieszkańców Miasta Koła w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej potrzebującym w Podprogramie 2019.

W celu minimalizacji ryzyka w warunkach zagrożenia epidemicznego, przygotowane przez pracowników MOPS w Kole paczki dostarczane są do miejsc zamieszkania beneficjentów przez druhów z OSP w Kole nad Wartą. Za wsparcie w postaci użyczenia samochodu z kierowcą dziękujemy Burmistrzowi Miasta Koła a za worki do pakowania produktów firmie Agronas Sp. z o.o. Jednocześnie informujemy, iż nadal można ubiegać się o przyznanie pomocy w formie zakwalifikowania do POPŻ. Pomoc żywnościową mogą uzyskać osoby samotne, które uzyskują dochód nieprzekraczający 1402,00 zł netto miesięcznie oraz rodziny, których dochód nie przekracza 1056,00 zł netto na osobę w rodzinie. Wszelkich informacji udzielają pracownicy MOPS w Kole.

Nadal realizujemy zadanie w postaci wykonania zakupów artykułów spożywczych i leków oraz w organizowaniu wszelkich bieżących spraw osobom starszym i samotnym z terenu Miasta Koła, które znajdując się w grupie podwyższonego ryzyka, nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania. Do tych osób docierają pracownicy MOPS w Kole oraz współpracujący z nimi wolontariusze. Wszystkim, którzy wspierają nas w realizacji bieżących zadań, wykazując solidarność i empatię dla drugiego człowieka, bardzo dziękujemy.

Przypominamy również numer kontaktowy do MOPS w Kole: 63 27 21 379.

 

Źródło: MOPS w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe