tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 10 lipca 2020   Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Kolejne, wspólne zadanie

Na wczorajszej sesji kolscy radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Kolskiego na realizację rozpoczętego przed dwoma laty zadania inwestycyjnego. Rzecz dotyczy przebudowy ul. PCK w Kole.
 
Pismem z dnia 13 marca 2020 roku Starosta Kolski zwrócił się do miejskiego samorządu o zwiększenie pomocy finansowej o kwotę 5.000,00 zł na kontynuację rozpoczętej w 2018 roku inwestycji pn. "Przebudowa ulicy PCK w Kole" w celu skompletowania dokumentacji. Powiatowy Zarząd Dróg w Kole zakupił w 2018 roku mapy do celów projektowych i dokumentację budowlaną branży drogowej. W wyniku konieczności wprowadzenia korekty geometrii przebiegu ulicy oraz poszerzenia szerokości jezdni, uwzględnienia dodatkowych miejsc parkingowych i chodników powstała kolizja z istniejącym oświetleniem ulicznym. Powiatowy Zarząd Dróg otrzymał warunki techniczne usunięcia kolizji, na których podstawie należy opracować dokumentację oświetlenia ulicy PCK w Kole.

Szacowany koszt to 10.000,00 zł z podziałem 50% Gmina Miejska Koło (5.000,00 zł), 50% Powiat (5.000,00 zł). Uzupełniona dokumentacja budowlana pozwoli ubiegać się o pozwolenie na "Przebudowę ulicy PCK w Kole" i przystąpić do realizacji zadania.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe