tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 25 maja 2020   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Zmiany w Klubie Radnych „Zjednoczona Prawica”

Zupełnie niespodziewanie na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole, wiceprzewodniczący Mariusz Budny złożył rezygnację z przynależności do Klubu Radnych „Zjednoczona Prawica” jednocześnie wyrażając chęć wstąpienia do klubu „Porozumienie dla Koła”.

Ta zaskakująca dla gremium decyzja spotkała się z wielkim zadowoleniem burmistrza Krzysztofa Witkowskiego. – Jestem pewien, że „Porozumienie dla Koła” wiele zyska, przyjmując w swe szeregi doświadczonego radnego, obeznanego z zagadnieniami samorządowymi – stwierdził włodarz. - Merytoryka i szeroka wiedza pana wiceprzewodniczącego wesprą klub w pracy na rzecz miasta i mieszkańców.

Aprobatę wyraził także szefujący klubowi Mariusz Hanefeld. – Innych, niezrzeszonych radnych, także zapraszamy w nasze szeregi – zachęcał.

To nie koniec niespodzianek… Ze „Zjednoczonej Prawicy” wystąpił także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański, starając się radnym niezrzeszonym, oraz Halina Musiałek!  

Artur Szafrański swoją decyzję wyjaśnił następująco: Pragnę zaznaczyć, że moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych należących do Klubu „Zjednoczona Prawica”. Decyzja została podjęta w oparciu o uzyskanie pełnej niezależności w pełnieniu mandatu radnego. Jednocześnie dziękuję koleżankom i kolegom z klubu za dotychczasową współpracę.

W tej sytuacji Klub „Porozumienie dla Koła” posiada większość, czyli 11 członków, Klub „Zjednoczona Prawica” zrzesza 5 radnych, Klub „Niezależni” 3, a 2 radnych pozostaje bez przynależności klubowej (Artur Szafrański i Halina Musiałek).
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe