tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 7 lipca 2020   Imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” i ARISS

ARISS to międzynarodowa organizacja skupiająca pasjonatów krótkofalarstwa, współpracująca z agencjami kosmicznymi i wieloma krótkofalowcami. W efekcie jej działania na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót ang.: ISS, skrót pol.: MSK) krążącej po orbicie okołoziemskiej umieszono sprzęt krótkofalarski. Nazwa ARISS oznacza: Amateur Radio on the International Space Station.

Agencje kosmiczne, po odpowiednim szkoleniu astronautów, mogą pozwolić im w ramach planowanych przez nich zadań realizowanych na pokładzie ISS na wykorzystanie sprzętu radioamatorskiego do rozmowy z uczniami w szkole.     
               
Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kole złożył w ARISS-EUROPA wniosek o udział w takim projekcie. Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony i już po feriach zimowych uczniowie i nauczyciele trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przystąpią do realizacji wspólnego programu edukacyjnego.

Program działań będzie obejmował STEAM (skrót od: Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) i ICT (Information and Communications Technology). Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz szkoleń krótkofalarskich uczniowie będą mogli osobiście na żywo - podczas łączności radiowej - zadać pytanie astronaucie  przebywającemu w czasie połączenia w kosmosie na pokładzie ISS.

Jest to kolejne przedsięwzięcie KMO „Kolska Wyspa”, które daje uczniom możliwość uczestniczenia w niezapomnianej przygodzie życia.

Źródło: Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe