tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 4 czerwca 2020   Imieniny: Franciszka, Karola, Go¶cimiła

„Nie przeminąłem” na zakończenie sezonu

Pięć nowych tytułów w ciągu 12 miesięcy i wypełniona widownia, to wynik, jakiego kolskiej placówce kultury mógłby pozazdrościć niejeden profesjonalny teatr.

Na deskach MDK-owskiej sceny wiele się działo. Teatr Muzyczny i Młodzieżowy Teatr Dramy i Pantomimy wystawiły spektakl pt. „Marcelka odkręć się” i musical pt. „Kłamczucha”. Aktorzy Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha zagrali z sukcesem w „Serenadzie” Sławomira Mrożka oraz w widowisku teatralno-muzycznym pt. Głos Koła 1918-19”. To ostatnie zainspirowane zostało kolskim odkryciem 24 oryginalnych egzemplarzy tygodnika „Głos Koła” z lat 1918-19.

Kolski Teatr Otwarty oddał hołd swojemu patronowi w 80. rocznicę jego śmierci. Na podstawie scenariusza opartego na faktach z życia lokalnego społecznika i patrioty, powstał wzruszający spektakl pt. „Nie przeminąłem”, zagrany ostatni raz w grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wszystkie tegoroczne premiery zostały wyreżyserowane przez zawodowych aktorów: Anetę i Radomira Piorunów, którzy swoją pasją zarazili wiele osób, chętnie poświęcających swój wolny czas na tworzenie nowych projektów. Aktorzy cenią sobie pracę z doświadczonymi praktykami. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu ludzi odradza się kolski społeczny ruch teatralny prężnie rozwijający się w dwudziestoleciu międzywojennym, w którym aktywnie udzielali się bracia Roman i Czesław Freudenreichowie. 

Źródło: MDK w Kole
 
# zdj. 1 Głos Koła
# zdj. 2 Kłamczucha
# zdj. 3Marcelka odkręć się
# zdj. 4 Nie przeminąłem
# zdj. 5 Serenada
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe