tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Mamy kolejne środki zewnętrzne dla Koła!

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Kole podpisał wczoraj z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, umowę w sprawie przyznanej kwoty dofinansowania tj. 1 490 020,68 PLN z przeznaczeniem na ekologiczną gospodarkę osadową na oczyszczalni ścieków.

Całość tej kwoty będzie częścią realizowanego projektu "Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło". Projekt ekologicznej gospodarki osadowej finansowany w ramach dotacji z NFOiGW będzie pierwszym realizowanym w ramach tego programu w Wielkopolsce. - To dla nas bardzo dobra wiadomość - przyznał prezes MZWiK w Kole Robert Gajda, - szczególnie w kontekście gospodarki osadowej, wciąż zmienia się w tej kwestii ustawodawstwo, a my będziemy na bieżąco z przepisami. Dodam, że to nie ostatnie pieniądze, jakie spółka pozyskała. Zamierzamy nadal zabiegać o wspieranie naszych inwestycji środkami zewnętrznymi.

Z podobnymi emocjami fakt podpisania umowy z funduszem przyjął kolski włodarz. - Bardzo się cieszę, że spółka się rozwija, odpowiada na aktualne wymagania, a najbardziej, że skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, to wielka korzyść dla nas wszystkich - powiedział burmistrz dr Krzysztof Witkowski.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe