tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Jasełka w kolskiej "piątce"

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole obejrzała dziś piękne jasełka, skłaniające do refleksji nad istotą świąt. Jasełka oparte były na ciekawym scenariuszu - oprócz tradycyjnej szopki, Maryi z Józefem i Dzieciątkiem, pokłonu pasterzy i wędrówki trzech królów, na pierwszy plan inscenizacji wysunęły się dzieci, mające wybór między dobrem a złem.

Z jednej strony złe moce kusiły uczniów podarkami i pozorną swobodą, z drugiej strony anioł obiecywał zbawienie. Dzieci po zastanowieniu się wybrały właściwą drogę, a w decyzji wspomagał je anielski chór - który energicznie śpiewał najpiękniejsze kolędy. Młodzi aktorzy bardzo się postarali, by sugestywnie odegrać swe role. Szkolna publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Jasełka dla całej społeczności szkolnej przygotowali: Marzena Maciejewska i Grzegorz Maciejewski. W role Maryi i Józefa wcielili się szóstoklasiści, sceny odgrywali uczniowie z klas 2, 3, 4 oraz z klasy 7 członkowie samorządu uczniowskiego, z kolei w anielskim chórze wystąpili, drugo-, trzecio- i czwartoklasiści. Całość wypadła rewelacyjnie.  
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe