tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 4 czerwca 2020   Imieniny: Franciszka, Karola, Go¶cimiła

Złoto dla ŚDS w Kole

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole po raz kolejny wrócił ze złotem z Rozgrywek Sportowych Osób Niepełnosprawnych Kłodawa 2019 r. Sześcioosobowa grupa uczestników wraz z opiekunami godnie reprezentowała placówkę. Wszyscy indywidualnie otrzymali medale i dyplomy, grupowo zaś puchar oraz nagrodę rzeczową, która będzie służyć wszystkim uczestnikom zajęć w ŚDS.

Rozgrywki Sportowe organizowane są corocznie przez Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” w Kłodawie, przy udziale współorganizatorów WTZ  w Kłodawie, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie.

Celem rozgrywek jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywności fizycznej, wzmocnienie pewności siebie, integracja osób poprzez zabawę i rywalizację, wymiana doświadczeń, budowanie relacji i zawieranie przyjaźni oraz rywalizacja sportowa na zasadach fair-play.

Udział w zawodach to także sprawdzenie samego siebie, własnych umiejętności, obycia w różnych sytuacjach. Grupa uczestników czynnie przygotowywała się do udziału w wydarzeniu poprzez aktywny udział w zajęciach rehabilitacyjnych organizowanych na terenie placówki.

Wysiłek przyniósł oczekiwane rezultaty. Kolejny puchar, kolejne zwycięstwo są mobilizacją dla grupy do dalszego działania, do dalszej aktywizacji, wyznaczania sobie nowych celi oraz do czynnego udziału w życiu społecznym, lokalnym. 
 
Źródło: ŚDS w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe