tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Podziękowanie za dotację dla kolskiego muzeum

Podziękowanie za udzielone wsparcie finansowe adaptacji budynku sejmiku na cele muzealne Prezesowi Zarządu Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. Robertowi Bagińskiemu złożył osobiście Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wraz z dyrektorem Muzeum Technik Ceramicznych Tomaszem Nuszkiewiczem. Kolska firma przekazała instytucji kultury darowiznę w wysokości 10 tys. zł, która przeznaczona została na opracowanie dokumentacji niezbędnej do rewitalizacji i adaptacji obiektu.

- Dziękujemy za wieloletnią współpracę z miejskim samorządem, za znaczący wkład w rozwój gospodarczy regionu oraz za działalność na rzecz dziedzictwa kulturalnego Ziemi Kolskiej – tymi słowami włodarz podziękował za udzieloną pomoc finansową, zapewniając jednocześnie o chęci współpracy i życząc firmie dalszego, dynamicznego rozwoju, kreatywności, realizacji ambitnych planów, ku pożytkowi miasta i mieszkańców. 

Przypomnijmy, że na początku roku radni miejscy wyrazili zgodę na przekazanie w formie darowizny na cel  publiczny na rzecz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole budynku przy ul. Mickiewicza 27, czyli „Sejmiku”, z przeznaczeniem na realizację zadań statutowych w ramach prowadzonej działalności kulturalnej - muzealnej. Dzięki temu dyrektor może pozyskiwać środki finansowe na rewitalizację willi i adaptację tego budynku na cele muzealne, co przełoży się na  rozwój działalności instytucji. Na finał prac i zmianę lokalizacji  placówki trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. Zadaniem bieżącym jest opracowanie wymaganej dokumentacji a gest darczyńcy przybliża nas do tego dalekosiężnego, ale realnego celu.

Przy okazji warto wspomnieć, że firma Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. wielokrotnie wspierała organizacyjnie i finansowo wydarzenia organizowane przez miasto, jednostki podległe, stowarzyszenia. Znana jest z aktywności w sferze lokalnej kultury, sportu i rekreacji.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe