tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 31 maja 2020   Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Przedsiębiorcza szkoła zbiera to, co można zutylizować i sprzedać

Radny włączył się w akcję pomocową. Radny miejski Adrian Król przekazał na rzecz akcji pomocowych organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole surowce wtórne oraz elektrośmieci, które gromadził przez. ostatnie 5 lat!

- Szkoła zbiera wszystko, co można zutylizować i sprzedać, czyli plastikowe nakrętki, elektrośmieci i makulaturę, a akcję nadzoruje Szkolna Kasa Oszczędności. - powiedział Krzysztof Sójecki, nauczyciel z SOS-W i opiekun SKO. - Nakrętki przekazujemy obecnie na rzecz chorej Justynki, ale będziemy także na pomoc dla Kacpra i Patryka, naszych uczniów, aby wesprzeć ich w kosztownej rehabilitacji. Elektrośmieci różnego rodzaju i baterie zbieramy w ramach programu Odzyskomania.pl warszawskiej Fundacji Alter Eko. Za przekazane elektrośmieci organizator daje nam punkty, które wymieniamy na nagrody, naszym tegorocznym celem jest nowy komputer. W ramach tej akcji pozyskujemy sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne dla szkoły. Z kolei ze sprzedaży makulatury kupujemy książki do naszej biblioteki. Dziękuję panu Adrianowi Królowi. Przyniesione nakrętki, elektrośmieci i makulatura zostaną pożytecznie wykorzystane dla całej szkoły.

Przez pięć lat "zbieractwa" udało się zebrać samych nakrętek sześć 200-litrowych worków. - Już nie miałem gdzie ich przechowywać - przyznał darczyńca. - Dokładnie 5 lat temu na jednym z portali przeczytałem, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Poznaniu z nakrętek wtórnych chce postawić plac zabaw. Zacząłem je gromadzić. Jednak kiedy sprawdziłem, że ta spółdzielnia jest wielkości naszego miasta, zrozumiałem, że nie poradzę sobie z zadaniem, a aby zrealizować cel, musiałbym stworzyć stowarzyszenie. Dlatego zaniechałem pomysłu. Ale surowce wtórne zbierałem nadal, już z przyzwyczajenia. Skończyło mi się miejsce w garażu. Wystawiłem informację na portalu społecznościowym. Szukałem celu społecznego, ale tym razem chciałem przekazać surowce już nie na plac zabaw, lecz na pomoc w leczeniu lub sprzęt rehabilitacyjny potrzebującego mieszkańca naszego miasta. Od koleżanki Karoliny Krawczyk, nauczycielki SOS-W, dowiedziałem się, że szkoła prowadzi działalność pomocową. Przekazałem wszystko, co miałem. Zbieram nadal, teraz nie będę czekał, aż zupełnie zapełnię garaż. Będę przywoził surowce wtórne na bieżąco.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kole z radością przyjmie każdą ilość makulatury, nakrętek i elektrośmieci, właściwie dysponując tymi surowcami, i pięknie podziękuje ofiarodawcy.

Zachęcamy mieszkańców do przywożenia pożytecznych "odpadów".
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe