tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 5 sierpnia 2020   Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Dwa turnusy półkolonii tenisowo-sportowych zakończone…

W szerokim wachlarzu wakacyjnych propozycji dla kolskich dzieci znalazła się wyjątkowa - bo odmienna - oferta wykwalifikowanych instruktorów tenisa Renaty i Roberta Woźniaków, założycieli szkółki Woźniak Tennis Academy, którzy wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kole byli organizatorami półkolonii tenisowo-sportowych dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia przeprowadzone zostały w dwóch turnusach, a pomysłodawcy usłyszeli prośby o przeprowadzenie jeszcze jednego – co najlepiej dowodzi sukcesu przedsięwzięcia. - Rodzice wyrażali zadowolenie, że dzieci mają dobrze zorganizowany czas, nie siedzą przed komputerem czy z telefonem – powiedzieli państwo Woźniakowie. Sami z kolei pozytywnie ocenili postawę uczestników – zaangażowanych, chętnych do zajęć ruchowych, rozwijania i doskonalenia umiejętności.
W drugim turnusie uczestniczyło 12 dzieci i młodzieży, 4 z nich po raz drugi. Młodsza grupa uczyła się podstawowych uderzeń tenisowych, oswajała z rakietą, ćwiczyła szybkość i zwinność, zaś starsza - zaawansowana - najwięcej czasu poświęcała na doskonalenie techniki i gry. Oprócz zmagań na korcie, w programie półkolonii znalazły się także: pobyt na basenie, integracyjne zabawy zespołowe i oczywiście turnieje. Finałem sportowych spotkań było ognisko, a uczestnicy oprócz wspomnień zachowają dyplomy, puchary i upominki.
Zaangażowanie uczestników wpłynęło na decyzję organizatorów, by półkolonie mały kolejne odsłony. – Widzimy potencjał w młodych adeptach – przyznali Woźniakowie. – Chcemy zarażać tenisową pasją, popularyzując tę dyscyplinę. Jeśli dzięki nam mali czy duzi sięgną po rakiety, będziemy usatysfakcjonowani. Widząc zaangażowanie młodych kolan, cieszymy się, że nasza praca ma sens.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe